ЛУДАЈА И МУЗИКА МАГНЕТ ЗА ГОСТЕ: За пет дана Кикинду посетило више од 35.000 људи из Србије и региона
КИША није покварила угођај, само је мало више поквасила овогодишње учеснике, посетиоце и госте "Дана лудаје" у Кикинди. За четири дана, од четвртка до недеље, колико је трајала ова манифестација, град је живео за лудаје, како само у Кикинди називају тикве, али и за добру музику.
Фото Град Кикинда
Градска управа и Туристичка организација за четири дана приредили су пет врхунских концертних вечери, које су одушевиле и госте и Кикинђане. Похвале организаторима стижу са свих страна за избор извођача, јер се ове године у центру града чула само квалитетна музика. Органаизатори су задовољни јер је град посетило око 35.000 гостију, међу којима су и грађани суседне Румуније, али и других градова широм Србије. Гости су похрлили у Кикинду због концерата и проверених музичких звезда, највише због Здравка Чолића, који је у суботу увече, упркос јакој киши певао пуна три сата. Био је то наступ који ће се дуго памтити и препричавати. Подједнако добар утисак оставиле су и групе "Ван Гог" и "Кербер", које су једна за другом, наступиле у петак увече.
- Волим да дођем у Кикинду, јер је важна у мом животу - открио нам је Звонимир Ђукић Ђуле, фронтмен групе "Ван Гог". - У овом граду сам служио војску и одавде носим дивне успомене. Публика на концерту је била фантастична. Видео сам да их је било свих узраста и то нам даје наду да треба да идемо даље.
Војводину и фијакере, али и реку Тису, воли и Горан Шепа Гале из нишке групе "Кербер", којем, како је рекао, пријају тишина и мир равнице.
- А, онда ми унесемо енергију и то је за нас велики успех. Ако бисмо ми бирали, Кикинда би сигурно била међу градовима у којима желимо да будемо, јер нас за њу вежу много лепа сећања - рекао је Шепа.
Ни љубитељи класичне музике нису били ускраћени, јер је у четвртак увече пред Кикинђанима и њиховим гостима свирао наш познати виолиниста Јован Колунџија. Било је планирано да концерт буде на отвореном, али је због кише премештен у салу Народног музеја, што је само допринело бољем утиску.
Слатку бундеву на још слађу музичку торту на "Данима лудаје" ставили су трубачи Дејана Петровића и "Биг бенда" који су у недељу увече затворили ову манифестацију која је званично једна од најбољих у Србији. Трубе су свирале највеће хитове домаће и стране поп и рок музике, као и ауторске песме.
- Све је протекло у дивној атмосфери. Музички програм је био врло квалитетан, а пратеће активности су биле и осмишљене за све узрасте и свачији укус. Иако нам време није било савезник, сигуран сам да су сви наши гости отишли из Кикинде пуног срца и са дивним утисцима - оценио је градоначелник Никола Лукач.
ОДУШЕВЉЕН ГОСТОПРИМСТВОМ
И КАД сам прошли пут био у Кикинди одушевио сам се манифестацијом, програмом и начином на који су нас домаћини угостили. Наступамо по Војводини и радује ме да публика воли нашу музику, иако су навикли на другачије мелодије. И још морам да кажем да волим колач с маком и питу с лудајом - казао је Дејан Петровић.
Препоручујемо
СЛАВИМО СВЕТОГ АРХАНГЕЛА МИХАИЛА: Верници поштују ове обичаје на данашњи дан
19. 09. 2022. у 09:22
ПОКРОВСК ПРЕД ПАДОМ, РУСКИ ВОЈНИЦИ У ЦЕНТРУ ГРАДА: "Ситуација је више него критична, убијају нам људе"
НАЈМАЊЕ 250 руских војника налази се у Покровску, где учествују у уличним борбама и убијају украјинске војнике, посебно оператере дронова, преноси Украјинска правда позивајући се на официре из две бригаде које делују у том подручју.
25. 10. 2025. у 19:17
СТИЖЕ ЗИМА КАКВА СЕ ВИЂА ЈЕДНОМ У СТО ГОДИНА? Метеоролози одговорили на спекулације о "зими века"
НЕМАЧКИ портали су преплављени информацијама о екстремној зими, улицама прекривеним снегом и екстремним временским условима који прете земљи.
23. 10. 2025. у 17:38
ЗЕМЉОТРЕС УСРЕД ДНЕВНИКА: Водитељка се обратила у страху: "Надам се да ће бити све у реду" (ВИДЕО)
ДОК је читала вести у ноћном Дневнику, прекинуо ју је земљотрес...
24. 10. 2025. у 19:43
Коментари (0)