НОВЕ СЛИКЕ ХАПШЕЊА МИГРАНАТА: Погледајте шта је све полиција пронашла на локацији код Хоргоша (ФОТО)
МИНИСТАР унутрашњих послова Братислав Гашић истакао је данас, приликом обиласка локације на Хоргошу на којој су припадници Жандармерије и ударна оперативна група Кикинде и Суботице привели већу групу миграната, да ће безбедност сваког грађанина Републике Србије и њихова имовина бити заштићени.
ФОТО: МУП
Министар је нагласио да у Србији према свакој врсти криминала постоји нулта толеранција и да је српска полиција спремна да одговори на све безбедносне изазове, посебно на овом делу територије где је сконцентрисан велики број миграната.
- У разговору са председником Републике јасно смо дефинисали циљеве: да сваки грађанин Републике Србије мора да има загарантовану безбедност и да њихова имовина мора бити заштићена од свих видова криминала, па и од миграната који су злоупотребили наше гостопримство - рекао је министар Гашић.
Начелник Управе граничне полиције Миле Јандрић указао је да је у току акција која је усмерена на спречавање кријумчарења људи и илегалних миграција.
- Припадници Министарства унутрашњих послова, у садејству више линија рада, предузели су све мере и радње да блокирају овај простор. Откривено је више од 600 ирегуларних миграната, одређена лица која су учествовала у синоћној пуцњави су идентификована, а пронађено је и ватрено оружје - прецизирао је Јандрић и додао да се акција наставља и да ће та бројка бити још већа.
Додао је да ће се ове акције наставити по јасним инпутима министра Гашића.
Начелник Управе граничне полиције нагласио је да Србија неће бити паркинг за мигранте и да се у наредном периоду може очекивати више оваквих акција.
Подсетимо, на Хоргошу су синоћ мигранти правили хаос и пуцали, и угрозили безбедност локалног становништва, а након чега је уследила акција МУП.
Препоручујемо
СРПСКИ СПЕЦИЈАЛЦИ У АКЦИЈИ: Мигранти опкољени - раздвојени по групама, руке изнад главе
25. 11. 2022. у 11:36 >> 11:49
ПРИВЕДЕНО ВИШЕ ОД 100 МИГРАНАТА: Полиција претражује терен (ВИДЕО)
25. 11. 2022. у 10:48
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (3)