СУПРУГА СЛАЂАНА ТРАЈКОВИЋА ЗА "НОВОСТИ": Само је кренуо по лекове, а завршио је у приштинском затвору
СУЗАНА Трајковић, супруга синоћ ухапшеног бившег припадника тзв. косовске полиције, говорила је за "Новости".
фото Д.З.
- Супруг ми је јуче по подне кренуо до апотеке да купи лекове јер је дијабетичар и има цирозу јетре. Пре пар дана му је изашао неки миом на глави и зато је отишао по лекове. Чули смо се телефоном негде око 17 часова и рекао ми је само да попијем кафу са пријатељем и долазим кући. То је било последње што смо се чули. Звала сам га касније телефоном али се није јављао - овим речима Сузана Трајковић (52), супруга бившег припадника косовске полиције Слађана Трајковића (53), прича за "Новости" шта је претходило хапшењу њеног супруга.
И док истиче да је била узнемирена што не долази кући и што се не јавља на телефон, каже да је око 22 сата отишла у регионалну полицијску станицу да се распита шта јој је са супругом и да је доживела шок када су јој саопштили да је ухапшен.
- Чекала сам ту буквално сат времена да би ми касније рекли да је одведен у Приштину, да му је одређен притвор од 48 сати и да је оптужен за наводни ратни злочин. Питала сам их како је и када могао да почини ратни злочин и да ли би га примили у косовску полицију да је починио било какав злочин, а радио је у тој служби од 2013. године и сада када је напустио они му стављају на терет некакав злочин - истиче револтирано ова жена која је јутрос кренула у потрагу за припадницима Кфора и Еулекса како би супругу послала неопходне лекове.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је "дубока операција" - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година
ЗАПАДНИ медији и стручњаци данима уназад предвиђају да би се полуострво Крим могло вратити под украјинску контролу, јер је Украјина прекинула руске линије снабдевања.
06. 06. 2026. у 08:59 >> 08:59
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (1)