ЗИМА ЋЕ ЗАЛЕДИТИ СРБИЈУ? Током ноћи пашће и до 20 центиметара снега, а ево какво нас време чека наредних дана
СНЕГ, јак ветар и киша направили су током дана хаос широм Србије. Према најави РХМЗ, снег ће у већини земље наставити да пада и током ноћи.
Фото: Танјуг
- До краја дана ветровито и осетно хладније. На северу Србије суво уз постепено разведравање у вечерњим сатима, док се у осталим крајевима задржава облачно, местимично са снегом уз формирање снежног покривача висине од 5 до 10 центиметара, а на планинама значајније повећање постојећег за нових 10 до 20 центиметара - наводи се на сајту РХМЗ.
Метеоролози наводе да ће дувати јак и олујни северозападни ветар, а да се на планинама очекују вејавица, мећава и снежни наноси.
- На подручју Београда суво и ветровито са јаким и олујним северозападним ветром - стоји у најави.
Како се даље наводи, у неделју и понеделјак (05 - 06.02.) снег се очекује само у брдско-планинским пределима уз далје, али мање повећање висине снежног покривача.
- Следеће седмице у низијама јутарња температура од -10 до -4 °С, локално и мање, на планинама и до -20 °С. Максимална температура до среде у већини места око или мало испод 0 °Ц, а од четвртка у мањем порасту - прецизирали су у прогнози.
БОНУС ВИДЕО: СКИЈАМА ПО ГРАДУ - Док се север Црне Горе бори са сметовима, Никшићани уживају у снегу
Препоручујемо
ЗИМА СЕ ВРАЋА НА ВЕЛИКА ВРАТА: Обилни снег, олујни ветар и снежна мећава погодиће Србију
02. 02. 2023. у 18:02
РОЂЕН КАО БЕХЉУЉ БЕХЉУЉИ: Зашто је Беки променио име - и ко је био "кум"
04. 02. 2023. у 15:08
"НАУЧИТЕ СВОЈУ ДЕЦУ..." Карлеуша брутално одреаговала на вест о Бео Зоо врту (ФОТО)
04. 02. 2023. у 12:56
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања
МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).
10. 01. 2026. у 15:08
ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда
ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.
10. 01. 2026. у 06:30
ЋЕРКА ДОШЛА КОД ЧЕДЕ Видите шта је урадила Косу: "Добио је шта је тражио!" (ВИДЕО)
ЧЕДА Јовановић недавно је открио да је почео да живи са својим пријатељам Ацом Косом, а не крије да му његова подршка у животу много значи.
11. 01. 2026. у 09:32
Коментари (0)