ДЕВОЈЦИ ИЗ СРБИЈЕ ТРАНСПЛАНТИРАНА ПЛУЋА: Операција на клиници у Бечу

Биљана Ристивојевић

10. 03. 2023. у 15:31

ДЕВОЈКА (17) из Србије, којој су о трошку Републичког фонда за здравствено осигурање (РФЗО) трансплантирана плућа у бечкој АКХ клиници, у стабилном је стању и опоравља се након операције.

ДЕВОЈЦИ ИЗ СРБИЈЕ ТРАНСПЛАНТИРАНА ПЛУЋА: Операција на клиници у Бечу

Фото: Shutterstock/Илустрација

Ово је трећа трансплантација плућа код пацијенткиње која болује од урођене ретке болести плућа, саопштио је РФЗО.

Девојци је први пут орган пресађен 2014. године, а затим и 2019.

Све три операције урађене су у АКХ клиници о трошку РФЗО.

Као и претходна два пута, и сада су јој плућа трансплантирана са кадаверичног донора, додаје се у саопштењу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ОТКРИО КОЛИКО ЉУДИ НЕДЕЉНО ГИНЕ У УКРАЈИНИ: Путин убија много украјинских војника

ТРАМП ОТКРИО КОЛИКО ЉУДИ НЕДЕЉНО ГИНЕ У УКРАЈИНИ: "Путин убија много украјинских војника"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да је незадовољан понашањем руског председника Владимира Путина и навео да разматра нове санкције против Русије.

08. 07. 2025. у 20:36

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: "Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона"

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић одржао је конференцију за медије након седнице Председништва Хрватске демократске заједнице (ХДЗ). Главна тема била је концерт Марка Перковића Томпсона на Хиподрому и усташка иконографија која се тамо могла видети, али и чути.

07. 07. 2025. у 18:33

Коментари (0)

ГДЕ ТИ ЈЕ ПОРОДИЦА, ПОКАЈАЋЕШ СЕ ЗА СВЕ ШТО СИ УРАДИО АНИ: Бастијан објавио фотографије, ово није очекивао!