ИЗБОРИ У СРПСКОЈ АКАДЕМИЈИ НАУКА: Представљени кандидати за часнике академије

Љ.Б.

16. 03. 2023. у 12:36

У СРПСКОЈ академији наука и уметности јуче је одржана Конференција чланова САНУ на којој су се представили кандидати за часнике наше највеће научне и уметничке институције. Академици су тако упознати са биографијама кандидата за председника, два потпредседника и генералног секретара САНУ.

ИЗБОРИ У СРПСКОЈ АКАДЕМИЈИ НАУКА: Представљени кандидати за часнике академије

Архива "Новости"

Да подсетимо, за место првог човека Академије "боре" се композитор Светисав Божић и физичар Зоран Кнежевић. За два потпредседничка места кандидати су историчар Славенко Терзић, математичар Миодраг Матељевић, историчар уметности Миодраг Марковић и физичар Зоран Поповић. За функцију генералног секретара кандидатуру су поднели психијатар Душица Лечић Тошевси и лекар Небојша Лалић.

Изборна скупштина САНУ заказана је за 30. март, а гласа се појединачно за сваког кандидата за неку функцију.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи

"МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ" Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи

ЈУЖНА Европа суочава се са жестоким топлотним таласом - температуре прелазе 40 степени Целзијуса, а у шпанској покрајини Уелва измерено је рекордних 46 степени, што је највиша јунска температура у историји земље. Истовремено, Италија, Грчка, Португалија и Западни Балкан такође бележе рекордне врућине, праћене шумским пожарима и људским жртвама.

01. 07. 2025. у 11:45

Коментари (1)

3 ПРЕПОРУЧЕНЕ КРИПТОВАЛУТЕ КОЈЕ ТРЕБА ПРАТИТИ У ПРВОЈ СЕДМИЦИ ЈУЛА | APT, Солана L2 брзо постају водећи