ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ РХМЗ: Расте водостај Дунава, овај део Србије је први на удару

В.Н.

22. 05. 2023. у 18:16

НА Дунаву код хидрометеоролошке станице Нови Сад водостај ће у току дана превазићи границу редовне одбране од поплава, саопштио је Републички хидрометеоролошки завод (РХМЗ).

ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ РХМЗ: Расте водостај Дунава, овај део Србије је први на удару

Фото: Д. Балшић

Како је најављено, исто очекује и Шабац, будући да ће се на Сави, код хидрометеоролошке станице у том граду, водостај наредних дана кретати изнад границе редовне одбране од поплава.

Водостај Велике Мораве, са друге стране, у опадању је - са тенденцијом даљег опадања у наредна три дана, преноси РМХЗ.

(Телеграф)

БОНУС ВИДЕО:

ВОДА ДО ГУШЕ: Нови снимци катастрофалних поплава у италијанској регији Емилија-Ромања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте

ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте

ПРЕМА најавама метеоролога, октобар 2025. почеће у Србији под утицајем продора хладног ваздуха са североистока Русије који је дошао до Немачке и Пољске, али се полако приближава ка нама што ће проузроковати развој циклона у Јонском, Тиренском и делу Јадранског мора и већ 1. октобра, у среду, у вечерњим часовима на југу и југозападу Србије почеће да пада киша.

30. 09. 2025. у 20:58

Коментари (0)

ИСТОРИЈСКИ ТРЕНУТАК! ФК Динамо Загреб стиже у Београд!