ЗАХЛАЂЕЊЕ ТЕК ПОСЛЕ БОЖИЋА: Временска прогноза за јануар
МЕТЕОРОЛОГ Слободан Совиљ изјавио је данас да се у Србији за Нову годину не очекује снег, а да захлађења неће бити бар до Божића.

Фото: Танјуг/Сава Радовановић/Профимедиа/Илустрација
Како је навео, у недељу, 31. децембра, на дан када се чека Нова година, време ће бити пријатно и претежно сунчано, са максималном температуром у већини места између 10 и 16 степени.
Према његовим речима, 1. јануара могућа је тек понека кап кише у Бачкој, Срему и западној Србији.
- Топло време задржаће се и у новогодишњој ноћи на подручју Београда. Очекујемо да минимална температура буде седам-осам степени, што је у сваком случају знатно изнад просека. У остатку Србије та температура ће бити у интервалу од нула до осам степени, што значи да ће мраз изостати и да га можемо очекивати само у вишим планинским пределима - рекао је Совиљ.
Он је навео да се не очекује захлађење бар до Божића и да ће у првој седмици 2024. године температура углавном бити између 10 и 15 степени.
- Међутим, чешћа ће бити појава кише, односно наоблачења са запада и југозапада које ће нам повремено доносити падавине. Ипак, није у питању велика количина падавина - рекао је Совиљ.
Како је навео, Бадњи дан био би у знаку новог наоблачења са кишом и уз појачан јужни ветар, док би на дан Божића киша краткотрајно прешла у снег у брдско-планинским пределима југозападне и јужне Србије.
- За сада се не види ниједно интензивно јако захлађење које би у нижим пределима - Војводини, Београду и другим нижим пределима условило снежне падавине. Након Божића следи мало хладнији период који би био примеренији календару - истакао је Совиљ.
Према његовим речима, крајем јануара следи нам мало топлији период поново, због јачања западних и југозападних струјања у нашим крајевима.
БОНУС ВИДЕО: ВЕЧЕРЊЕ НОВОСТИ ВАМ ЖЕЛЕ СРЕЋНУ НОВУ ГОДИНУ

МОЛДАВИЈА ДОНЕЛА ОДЛУКУ ВЕЗАНУ ЗА СРБИЈУ: Ограничили увоз ове намирнице из наше земље
ВЛАДА Молдавије донела је одлуку о привременом ограничењу увоза шећера из Србије, уз образложење да на тај начин жели да заштити домаћу производњу и стабилизује тржиште.
10. 10. 2025. у 13:22

РУСИ ОТКРИЛИ ЧИМЕ СУ СИНОЋ ГАЂАЛИ УКРАЈИНУ: "Одговор на терористичке ударе по цивилним објектима"
РУСКЕ оружане снаге током ноћи извеле су масовни напад на енергетске објекте који напајају војно-индустријски комплекс Украјине, саопштило је Министарство одбране Русије.
10. 10. 2025. у 14:48

НАУЧНИЦИ ЗАБРИНУТИ: Открили нешто алармантно што цури испод океана око Антарктика: "Непознаница - не знамо зашто"
НАУЧНИЦИ су открили алармантан феномен на Антарктику - метан, гас који снажно загрева планету, ослобађа се из пукотина на морском дну "запањујућом брзином" како се регија загрева. Ово откриће изазива бојазан да су постојеће прогнозе глобалног отопљавања можда биле подцењене, пише Си Ен Ен.
11. 10. 2025. у 10:46
Коментари (0)