СРПСКИ ОКЛОП УНИШТАВА “НЕПРИЈАТЕЉСКЕ” СНАГЕ: Интензивна обука тенковских јединица Војске Србије (ФОТО)
НА полигонима и вежбалиштима Војске Србије у току је интензивни циклус обучавања припадника Тенковског батаљона Т-72М за извођење оклопних и противоклопних дејстава у операцијама Копнене војске.
Фото Војска Србије
Обука се реализује ради одржавања и унапређења обучености тенковских посада за уништавање непријатељских оклопних возила, живе силе и других борбених средстава, уз примену тактичких начела употребе оклопних јединица у условима који карактеришу савремено бојиште, саопштила је Министарство одбране.
У оквиру обуке реализују се гађања из тенковског наоружања и примарно увежбавају радње приликом извођења борбених дејстава у сусрету с противником, уз интеграцију ватрених и тактичких поступака свих чланова посаде. Значајна пажња се посвећује и обуци за правилно одржавање и употребу свих подсистема тенка.
Пред припадницима јединице су сада бројна гађања и тактичке вежбе како би даље унапредили своју оспособљеност за максимално искоришћење могућности тенкова Т-72МС, који, захваљујући великој покретљивости, ватреној моћи и оклопној заштити, могу извршавати брза, смела, изненадна и снажна борбена дејства у различитим земљишним, временским и борбеним условима.
Реализацијом широког спектра вежбовних активности и практичне обуке, које се интензивно спроводе у јединици, обезбеђује се висок ниво борбене готовости тенковског батаљона за реализацију додељених мисија и задатака, како самостално тако и у садејству с другим јединицама Војске Србије.
sputnikportal.rs
БОНУС ВИДЕО - ШОЈГУ ИЗНЕО ПОДАТКЕ О КОНТРАОФАНЗИВИ Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања
МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).
10. 01. 2026. у 15:08
ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда
ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.
10. 01. 2026. у 06:30
"ПРИПАДА НАМА - НЕ ДАНСКОЈ, НИ САД" С Гренланда послата јасна порука: "Нико нема право да одлучује уместо нас"
ЛИДЕРИ пет највећих политичких партија Гренланда објавили су заједничко писмо у којем наглашавају да Гренланд није део ни САД ни Данске, већ да припада Гренланђанима, и да захтевају од Сједињених Америчких Држава да немају никакву контролу над тим острвом.
10. 01. 2026. у 11:52
Коментари (0)