ГРЦИ ЗНАЧАЈНО ПОСКУПЕЛИ ТАКСЕ ПРЕД ПОЧЕТАК СЕЗОНЕ: Ово се туристима неће допасти - Промењене цене смештаја, на удару и лежаљке
ДИРЕКТОР Националне асоцијације туристичких агенција Србије Александар Сеничић изјавио је данас да су ове године боравишне таксе у Грчкој поскупеле, као и да ће важити нова правила на плажама када је реч о простору за пешкире, лежаљке и сунцобране.
Фото архива
- И до сада смо имали те таксе, које су биле јефтиније негде 50 одсто а негде чак и три пута. Најјефтинија и даље остаје такса за боравак у апартманима, која је до сада била 50 центи по дану по једном апартману. Била је дакле пет евра за 10 дана, а сада је евро и по дневно, значи 15 евра за 10 дана - рекао је Сеничић.
Додао је да ће и хотелске услуге поскупети за онолико за колико је поскупела такса и навео да је у хотелима са две звездице цена три евра а у хотелима са пет звездица 10 евра.
- Говоримо о собама, односно о свима који бораве у тим собама. За 10 дана, тај трошак ће бити од око 30 до 100 евра у зависности од хотела - навео је Сеничић.
Када је реч о новинама на плажама, рекао је да постоји иницијатива да у Грчкој више не буде плажа на којима је забрањено поставити свој сунцобран и раширити пешкир.
- Ово је само иницијатива, јер одлуку још нисмо званично добили, али су то већ пренели неки медији и у Грчкој и овде, па верујемо да ће заиста тако бити - рекао је он.
Према његовим речима, на највећем броју плажа, половина површине мора бити доступна свима, док друга половина може бити заузета неким објектима као што су лежаљке.
- На плажама у посебним целинама, такозваним 'еколошким натур' срединама, а има их и на северу Грчке где борави највише наших људи, само 30 одсто површине може бити заузето неким објектима, а 70 одсто ће бити доступно свима - рекао је Сеничић за РТС.
На питање да ли ће то утицати на пораст цена лежаљки, с обзиром на то да ће их бити мање, одговорио је да ће то зависити од пословне политике.
На највећем броју плажа у Грчкој до сада је била пракса да се лежаљка користи уз сунцобран и није било обавезно плаћање, већ да се конзумира нешто са бара.
- Тај трошак који је рецимо износио од три до пет евра, сада ће се смањити и то није тако мали износ - рекао је Сеничић и додао да би новине требало да заживе од ове сезоне.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
СУТРА ПОЧИЊЕ ПРИЈАВА ЗА НОВУ ПОМОЋ ДРЖАВЕ: Ево како да конкуришете за 5.000 евра
11. 02. 2024. у 13:27
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)