СТИЖУ СНЕГ И КИША, А ЕВО КАДА СЕ ТАЧНО ОЧЕКУЈУ: Временска прогноза за понедељак, 4. март

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

04. 03. 2024. у 01:00

РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод дао је најновију временску прогнозу за наредне дане.

СТИЖУ СНЕГ И КИША, А ЕВО КАДА СЕ ТАЧНО ОЧЕКУЈУ: Временска прогноза за понедељак, 4. март

FOTO TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ

ВРЕМЕ У СРБИЈИ

У Србији јутро претежно ведро, током дана умерено наоблачење, киша касно после подне и увече на југозападу и југу, а током ноћи и у већини крајева јужније од Саве и Дунава, док се снег најављује на високим планинама.

Најнижа температура од 2 до 9, а највиша дневна од 14 до 19 степени.

Прогнозирано је током дана појачање јужног и југоисточног ветра, нарочито на планинама и у кошавском подручју, а на југу Баната очекују се и удари кошаве олујне јачине.

ВРЕМЕ У БЕОГРАДУ

И у Београду јутро претежно ведро. Током дана умерено наоблачење са умереним и јаким југоисточним ветром. Најнижа температура од 7 до 9, а највиша дневна око 18 степени.

ПРОГНОЗА ЗА НАРЕДНИ ПЕРИОД

Према изгледима времена за наредних седам дана, до понедељка, 11. марта, у уторак умерено до потпуно облачно, местимично с кишом, на планинама са снегом, а обилније падавине се очекују на подручју Косова и Метохије и на југоистоку Србије (у Јабланичком, Пчињском и Пиротском округу) - од 20 до 40мм за 24 сата.

На високим планинама у овој области, односно изнад 1.500 метара надморске висине, очекује се интензиван влажан снег.

У осталим крајевима Србије уз променљиву облачност мања количина падавина. Ветар у краткотрајном скретању на северни и северозападни.

У среду и четвртак променљиво облачно и мало свежије, повремено с кишом, на планинама са снегом.

У петак и суботу се падавине очекују још на истоку и југу Србије.

У недељу, 10. марта, суво са сунчаним интервалима, а почетком следеће седмице ново наоблачење с кишом.

sputnikportal.rs

БОНУС ВИДЕО - РУСИ УНИШТИЛИ ПРВИ АБРАМС: Амерички тенк у пламену

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (0)

КАЛАТЕС ПОКОПАО ЖЕЉКА ОБРАДОВИЋА: Нови тренер Партизана нам је дао додатну мотивацију!