ГРАЂАНИ И ПОЛИЦИЈА НА ИСТОМ ЗАДАТКУ: Караван безбедности саобраћаја на путевима у Крушевцу (ФОТО)

Загорка Ускоковић

04. 06. 2024. у 13:58

Караван безбедности саобраћаја на путевима, као и претходно у Сомбору и Бору, данас је посетио Крушевац.

ГРАЂАНИ И ПОЛИЦИЈА НА ИСТОМ ЗАДАТКУ: Караван безбедности саобраћаја на путевима у Крушевцу (ФОТО)

Фото: МУП Србије

Потпредседник Владе и министар унутрашњих послова Ивица Дачић изјавио је да караван има за циљ да превентивно делује на све учеснике у саобраћају, како би се сачувало што више живота, а српски путеви били још безбеднији:

- Када видим овако велики одзив од најмлађих до најстаријих суграђана, то показује да чинимо нешто што је у интересу свих нас. Безбедност на путевима и на улицама није само посао полиције. То је наша заједничка обавеза, и МУП и свих грађана, јер само заједничким радом можемо да повећамо безбедност у саобраћају.

Према његовим речима кључни циљ овог каравана је да се подигне безбедност свих учесника у саобраћају, као и да се свима још једном укаже да само један тренутак непажње у саобраћају може довести до фаталних последица:

- Безбедност саобраћаја је питање о коме мора да се говори често и гласно. Морамо дa дамо све од себе да допремо до сваког грађанина наше земље и зато нам је важна подршка медија, јер они имају велику улогу у промоцији безбедности саобраћаја и ја им се захваљујем на томе што су препознали значај ове активности и што о томе редовно извештавају.

Дачић је прецизирао да ће се први конкретни закључци о Каравану безбедности саобраћаја, донети након што се у Новом Пазару заврши прва фаза пројекта, али се сада већ са сигурношћу може рећи да је организација оваквих догађаја веома значајна и неопходна.

Иначе, посетиоци Каравана безбедности саобраћаја из Крушевца и околних места, а посебно најмлађи, данас и сутра имају прилику да се друже са полицајцима и ватрогасцима, као и представницима Агенције за безбедност саобраћаја, Ауто-мото савеза Србије, Црвеног крста, Националне возачке академије НАВАК и локалне самоуправе.

Са овог каравна посетиоци ће отићи богатији за нова искуства и знања која ће им помоћи да буду безбеднији у саобраћају.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!

10. 03. 2026. у 18:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

МАЊА ПОТРОШЊА, ВЕЋА СТАБИЛНОСТ: Енергетска ефикасност у служби јавног здравља