ВЕЛИКИ БРОЈ ИНФАРКТА У БЕОГРАДУ: Хитна помоћ имала пуне руке посла
Пуне руке посла за екипе Хитне помоћи биле су у претходна 24 часа, каже др Данијела Јевтић из Хитне помоћи.
ЦК Пожаревац
У само једном дану остварено је 1.420 позива, а оно што је посебно запало за око лекарима јесте број особа које су у току дана и ноћи имале инфаркт.
Екипе Хитне помоћи и даље су на терену, где збрињавају особе које су се нашле усред пожара у згради у Маршала Толбухина на Новом Београду. Како истиче др Данијела Јевтић, само једна особа је превезена на ВМА због инхалирања.
- Екипе на лицу места указују помоћ станарима. Углавном се своди на узнемиреност и корекцију притиска - каже др Јевтић.
- У односно на јучерашњи дан била су 142 позива, 30 на јавним местима. Заједнички именитељ су инфаркти! И у току ноћи смо имали један, који је превезан до Дедиња. У овом случају чак четири акутна инфаркта, сви су превезени у ангио салу Дедиње - каже др Јевтић.
- Издвајам случај девојчице повређене у месту Бусија, то је дете од 12 година и имало је крварење из носа - каже др Јевтић.
Од јутрос пријављују колапсна стања грађана
- Од раног јутра имамо доста позива у смислу колапсних стања. Ја морам да замолим за сарадњу, да прву помоћ прво пружају они који су ту на лицу места, затим следи Хитна помоћ, а по потреби медицинска у здравственим установама. То значи да особа треба да се помери у хлад, да изађе из аутобуса, да се помери и попрска по лицу, раскомоти и да јој се да нешто слано или слатко, јер се углавном ради о паду притиска или шећера - каже др Јевтић.
Напомиње да је важно да се кола проветравају пре него што се уђе у њих, али и да пацијенти који болују од хипертензије треба да редукују своју терапију.
- Морамо да упозоримо и на алкохол! Осим што продужава време реаговања, редукује и периферни и централни вид, па у комбинацији са повишеном температуром, вишеструко је повећана могућност повређивања - напомиње др Јевтић.
(Курир)
БОНУС ВИДЕО
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)