ЈАК ТОПЛОТНИ ТАЛАС ПОГОДИО СРБИЈУ: РХМЗ се хитно огласио, на снази црвени метеоаларм

Тањуг

10. 07. 2024. у 07:24

РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод издао је јутрос упозорење на изражен топлотни талас у целој Србији који ће трајати неколико дана.

ЈАК ТОПЛОТНИ ТАЛАС ПОГОДИО СРБИЈУ: РХМЗ се хитно огласио, на снази црвени метеоаларм

Фото: Shutterstock

На снази је црвени метеоаларм, осим у западној и југозападној Србији.

Како се наводи, јак и дуготрајан топлотни талас до краја седмице, 14. јула, условиће максималне температуре од 35 до 40 степени у Србији, а на подручју Београда од 37 до 40 степени. 

У већини урбаних средина очекују се тропске ноћи.

Топлотни талас пратиће и изражен дефицит падавина и са великом вероватноћом ће се наставити и почетком наредне недеље, додаје се.
 

БОНУС ВИДЕО: ВЕЛИЧАНСТВЕНА ЕТНА ПОНОВО РАДИ - Погледајте призоре ерупције највишег вулкана у Европи

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ОТКРИО КОЛИКО ЉУДИ НЕДЕЉНО ГИНЕ У УКРАЈИНИ: Путин убија много украјинских војника

ТРАМП ОТКРИО КОЛИКО ЉУДИ НЕДЕЉНО ГИНЕ У УКРАЈИНИ: "Путин убија много украјинских војника"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да је незадовољан понашањем руског председника Владимира Путина и навео да разматра нове санкције против Русије.

08. 07. 2025. у 20:36

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: "Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона"

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић одржао је конференцију за медије након седнице Председништва Хрватске демократске заједнице (ХДЗ). Главна тема била је концерт Марка Перковића Томпсона на Хиподрому и усташка иконографија која се тамо могла видети, али и чути.

07. 07. 2025. у 18:33

Коментари (0)

15 година извештавања о одрживом пословању