СИТУАЦИЈА ОСТАЈЕ НЕПРОМЕЊЕНА: Ситуација тренутно мирна, грађани огорчени због најава о отварању моста
НА ГЛАВНОМ мосту на Ибру у Косовској Митровици, чије је отварање најавила Приштина, и данас је непромењена ситуација, а на мосту су паркирана возила италијанских карабињера из састава КФОР-а, док улицама патролирају припадници Еулекса.
Foto: Tanjug
Радници које су ангажовале привремене приштинске институције и који су раније прекречили осликане српске заставе, данас настављају радове на мосту, јавља дописник Танјуга.
Ситуација је тренутно мирна, али се међу грађанима осећају огорчење и немир због најава из Приштине о отварању моста.
Приштина је најавила отварање главног моста у Косовској Митровици, који град дели на јужни део насељен Албанцима и северни део, где живе углавном Срби, иако се томе противе Београд и Срби на КиМ, истичући да то угрожава безбедност и опстанак Срба у покрајини.
Срби са КиМ одржали су 7. августа у северном делу Косовске Митровице миран протест, са кога су поручили да су против отварања моста.
Отварању моста на Ибру у овом тренутку противе се и КФОР, САД, ЕУ и ОЕБС, који сматрају да то питање треба да буде део дијалога Београда и Приштине.
КФОР, чији су припадници стално стационирани на мосту, више пута је саопштио да је неопходно да се сви актери уздрже од једностраних акција које би могле створити тензије, као и да та мисија неће оклевати да реагује на било који релевантан безбедносни развој, у складу са мандатом на основу Резолуције 1244 УН.
Преко моста на Ибру Албанци из јужног дела Косовске Митровице више пута су покушавали да упадну у северни део града, где живе углавном Срби.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
Препоручујемо
Гори војна база са америчким бомбардерима: Одатле су летели за Иран (ВИДЕО)
У британској ваздушној бази РАФ Фаирфорд у Глостерширу ноћас је избио велики пожар који је тешко оштетио зграду бивше кантине.
26. 04. 2026. у 13:01
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Нови п**но скандал Даре Бубамаре: Снимак пуштен на мрежама - ноћ са млађим дечком
"САДА не знам ни како се то нашло у јавности, али приватност је једна ствар и сматрам да то треба да се поштује."
24. 04. 2026. у 16:21
Коментари (0)