СРБИЈА НА УДАРУ ПЉУСКОВА СА ГРМЉАВИНОМ: Сутра нагла промена, могућа чак и олуја (ФОТО)
РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод огласио се на свом званичном сајту најновијим саопштењем.
Фото: П. Милошевић
- На југозападу Србије у току поподнева променљиво облачно са локалном појавом краткотрајних пљускова са грмљавином.
ДАНАС И СУТРА ВЕОМА ТОПЛО, У ПЕТАК МАЊИ ПАД ТЕМПЕРАТУРЕ
Данас и сутра (4 —5. септембра) претежно сунчано и веома топло са максималном температуром од 32 до 37 °C, а уз локални развој облачности ретка појава краткотрајне кише или пљуска са грмљавином очекује се тек понегде на западу и југу Србије.
У петак (6. септембра) променљиво облачно са сунчаним интервалима, али нестабилно па се очекују и локални пљускови са грмљавином. Температура у мањем паду, али ће и даље бити топло - максималне вредности у већини места од 30 до 32 °C.
У суботу (7. септембра) се локални пљускови очекују још понегде у Банату, на истоку земље и у брдско-планинским пределима. У осталим крајевима дужи сунчани интервали.
У недељу (8. септембра) претежно сунчано и поново веома топло (од 30 до 35 °C). Крајем дана у кошавском подручју југоисточни ветар у појачању.
Следеће седмице (од 9. септембра) променљиво, повремено краткотрајна киша или локални пљусак са грмљавином, а почетком седмице у Војводини, Подунављу и Поморављу дуваће умерен и јак, на југу Баната олујни југоисточни ветар (кошава). Максимална температура од 28 до 31 °C - стоји на сајту РХМЗ-а.
Foto: Printskrin/RHMZ
Препоручујемо
СУНЧАНО И ВЕОМА ТОПЛО, ДО 37 СТЕПЕНИ: Временска прогноза за среду, 4. септембар
04. 09. 2024. у 07:02
ДОЛАЗИ НАПОКОН ЗАХЛАЂЕЊЕ: Ево кад можемо да очекујемо падавине у септембру
03. 09. 2024. у 21:19
"СРПСКА СЕ ТРУБА С КОСОВА ЧУЈЕ" ЗА ПОБЕДНИКА МАТЕЈУ: Оборен рекорд на Газиводама - Стотине младића и девојака пливало за Часни крст (ВИДЕО)
ПЛИВАЊЕ за Часни крст одржано је традиционално на језеру Газиводе. Овогодишњи победник је Матеја Касаловић.
19. 01. 2026. у 13:55
КАЛИНКА ЈЕ ИМАЛА 14 ГОДИНА КАД ЈЕ БРУТАЛНО УБИЈЕНА: Отац 30 година истраживао злочин, сви га сматрали лудим - права истина је шокирала свет!
АНДРЕ Бамберски је пензионер, а три деценије живота је посветио разоткривању смрти своје ћерке.
19. 01. 2026. у 13:58
МИРА АДАЊА ПОЛАК ПРОДАЛА СВУ ИМОВИНУ Није остало ништа: "Све што је могло да се прода, продала сам..."
ПРИВАТНОСТ никада није делила са широким аудиторијумом...
20. 01. 2026. у 09:05
Коментари (0)