НАЈНОВИЈЕ УПОЗОРЕЊЕ РХМЗ: Расте водостај Дунава - ова три датума су кључна
НА Дунаву наредних дана водостаји ће бити у већем порасту, наводи се у најновијем упозорењу Републичког хидрометеоролошког завода (РХМЗ).

Foto: Zoran Jovanovic
Достизање и превазилажење граница редовне одбране од поплава очекује се: код Бездана 19. септембра, код Апатина 19/20. септембра, а код Богојева, Бачке Паланке и Новог Сада 20/21. септембра са тенденцијом даљег пораста.
Начелник Сектора за ванредне ситуације Министарства унутрашњих послова (МУП) Лука Чаушић изјавио је да ће тај сектор пратити водостај Дунава, али да већина воде која је пала у облику кише широм Европе неће доћи ка Србији, већ иде ка северу.
Чаушић је рекао да већина воде из Словачке, Пољске и Румуније отиче ка северу и да не иде ка Србији. Он је рекао да ће Дунав да расте, али да је Сектор за ванредне ситуације на опрезу и да грађани немају разлога за бригу.
Премијер Србије Милош Вучевић најавио је да ће пик таласа у Србији бити између 24. и 26. септембра, али да ће водостај бити око редовне границе и не предвиђа се достизање границе ванредне одбране од поплава.
БОНУС ВИДЕО: ПУСТОШ ПОСЛЕ ПОПЛАВА У ЧЕШКОЈ: Пријављени први смртни случајеви
Препоручујемо

"ВЕЋИНА ВОДЕ ОТИЧЕ КА СЕВЕРУ" Чаушић: Дунав ће да расте, али нема разлога за бригу
17. 09. 2024. у 09:16

ВРЕМЕ ДАНАС: На северу претежно сунчано, на југу киша и локални пљускови
18. 09. 2024. у 01:00

СЛЕДЕЋЕ СЕДМИЦЕ И ДО 29 СТЕПЕНИ: Временска прогноза детаљно по данима
17. 09. 2024. у 14:13

ОГЛАСИО СЕ ОРБАН: Издао велико упозорење због Ирана
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упозорио је да би, у случају да се Иран распадне због тренутног рата, регион могао да постане неуправљив и ван контроле, што би имало озбиљне глобалне последице.
20. 06. 2025. у 10:34

ЖЕСТОКА ПРЕТЊА ТРАМПУ ИЗ МОЋНЕ ДРЖАВЕ: Ако се САД укључе у рат, напашћемо вас
МОЋНА шиитска милиција из Ирака, Катаиб Хезболах, која има подршку Ирана, запретила је нападима на америчке војне базе широм Блиског истока уколико се администрација Доналда Трампа одлучи да интервенише у евентуалном сукобу између Израела и Ирана.
20. 06. 2025. у 09:27

ИНЦЕСТ УНИШТИО ПОРОДИЦУ: Глумици брат крстио ћерку, а она га завела и родила му сина
СЛАВНА глумица Грета Скаки у једном моменту је била тема свих медија, након што је обелодалила да је у романси са својим братом од тетке Карлом Монтегацом. Ова романса разорила је њену породицу, а њих двоје су се у једном моменту чак и заклели на вечну љубав.
21. 06. 2025. у 10:39
Коментари (0)