И ТУЂМАН БИ БИО СЕНЗИБИЛНИЈИ : Аналитичар Бојан Панаотовић о именовању Тонина Пицуле известиоцем за Србију

Јованка СИМИЋ

23. 10. 2024. у 22:18

БИЛО би много коректније од стране ЕУ да је саопштила Србији како је не види и не жели у сопственим редовима него што је за известиоца предложила особу којој је србофобија база и основа сваког политичког деловања.- оцењује политички аналитичар Бојан Панаотовић одлуку Европског парламента да за сарадњу са Србијом одреди политичара из Хрватске Тонина Пицулу.

И ТУЂМАН БИ БИО СЕНЗИБИЛНИЈИ : Аналитичар Бојан Панаотовић о именовању Тонина Пицуле  известиоцем  за Србију

Фото : Бојан Панаотовић /КЦНС

   

Панаотовић због тога иронично примећује да  "ваља  упутити предлог представницима ЕП да покушају  „са онога света“ да врате Фрању Туђмана“ који би као генерал Титове партизанске војске и некадашњи председник ФК Партизан јамачно имао више сензибилитета за српску ствар од Пицуле.

  -Такође, боље решење био би и Марко Перковић Томпсон јер с њим бар знамо на чему смо: „Стићи ће вас наша рука и у Србији…“ То је стих, слоган и гесло као циљ, потка и основа. Али, овде ЕП шаље некога ко ће да понавља мантре бриселског новоговора истовремено мислећи Србима и Србији исто што и Туђман и Томпсон. Све у свему Брисел може да удара шамаре Србији али да испере мозак грађанима Србије неће моћи –закључује Панаотовић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НОВОСТИ САЗНАЈУ: Након Литваније, још једна држава забранила прелет српског авиона до Москве

"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Након Литваније, још једна држава забранила прелет српског авиона до Москве

НАКОН Литваније, и летонске власти забраниле су прелет српског авиона до Москве у коме је требало да буде председник Србије Александар Вучић, сазнају "Новости".

06. 05. 2025. у 18:27

НЕБЕНЗЈА ОДУВАО ЛАЖНОГ ВИСОКОГ ПРЕДСТАВНИКА ШМИТА, ПА ИЗАШАО ИЗ САЛЕ: Нећу да те слушам, немаш право да говориш!

НЕБЕНЗЈА ОДУВАО ЛАЖНОГ ВИСОКОГ ПРЕДСТАВНИКА ШМИТА, ПА ИЗАШАО ИЗ САЛЕ: Нећу да те слушам, немаш право да говориш!

У САВЕТУ безбедности Уједињених нација је у току редовна полугодишња седница о ситуацији у БиХ на којој је руски амбасадор Василиј Небензја изјавио је да Кристијан Шмит нема право да говори у име међународне заједнице у Савету безбедност, а онда изашао из сале не желевши да га слуша.

06. 05. 2025. у 17:03

КАКО ЋЕ ИЗГЛЕДАТИ НОВИ ЈУГО: Представљена прва макета (ФОТО)

КАКО ЋЕ ИЗГЛЕДАТИ НОВИ ЈУГО: Представљена прва макета (ФОТО)

ЛЕГЕНДАРНИ аутомобил yugo (југо), који је некада био понос домаће ауто индустрије, враћа се у потпуно новом издању! Након што је у фебруару ове године најављено оживљавање култног бренда, сада је на престижном сајму Car Design Event 2025 у Минхену премијерно представљена и прва макета будућег аутомобила.

07. 05. 2025. у 14:08

Коментари (0)

САСТАНЦИ СУ КОРПОРАТИВНИ ТРЕНУТАК ИСТИНЕ: Горан Вучетић из Mozzart - а одржао ново предавање у Српској асоцијацији менаџера