ОГЛАСИО СЕ ПАТРИЈАРХ СРПСКИ ПОРФИРИЈЕ: Моје мисли и молитве су са свим пострадалим и повређеним у овој страшној трагедији

Novosti online

01. 11. 2024. у 17:48

ПАТРИЈАРХ српски господин Порфирије огласио се о трагедији у Новом Саду.

ОГЛАСИО СЕ ПАТРИЈАРХ СРПСКИ ПОРФИРИЈЕ: Моје мисли и молитве су са свим пострадалим и повређеним у овој страшној трагедији

Фото П. Милошевић

- Сваки изгубљен живот је немерљиви губитак. Ова трагедија нас подсећа колико је живот драгоцен и крхак. Моје мисли и молитве су са свим пострадалим и повређеним у овој страшној трагедији. Саучествујем у болу са родитељима, родбином и са свим онима који су на било који начин погођени овом страшном несрећом. У овим тешким тренуцима, важно је да будемо једни уз друге, да се подржавамо и да пружамо утеху онима којима је најпотребнија. Коленопреклоно се молим Богу да у Царству своме упокоји смртно пострадале, да помогне да се повређеним зацеле телесне ране, а сродници нађу утеху и смирење у безобалној љубави Господњој. Вечан спомен и царство Божје свим пострадалима! - написао је патријарх Порфирије на Инсаграму.

На Железничкој станици у Новом Саду нешто пре 12.00 часова урушио се део надстрешнице. Министар унутрашњих послова Ивица Дачић рекао је да је погинуло 12 људи и да се страхује да има још жртава. Сутра је Дан жалости.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ! Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)

"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)

ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.

13. 04. 2026. у 07:27

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала

САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала

На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.

11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39

Коментари (0)

БРИСЕЛ ОДМАХ КРЕНУО СА УЦЕНАМА: Мађару стигло 27 задатака од ЕУ