ЖУТА ШТАМПА ОДУВЕК БИЛА МОЋНА СИЛА: Прилози за историју српског журнализма
СВЕТ у коме живимо одавно је, а посебно у последње три-четири деценије, постао чудовишно сложен и осетљив систем.
Фото Народна библиотека Србије, Архив Србије, Музеј Србије, Документација „Новости“ и „Борбе“, Википедија
У нашем доживљају оног што нам се дешава, опседнути собом и глобалистичким системом вредности, почесто нисмо у стању да уочимо циклично понављање одређених друштвених појава и околности, које су усмеравале токове надолазећих догађања у прошлости и које нас нису баш усрећиле.
Као пример за ову тврдњу могла би да нам послужи паралела између новина које су излазиле у времену вододелнице 20. столећа и прве две деценије овог нашег века. Наш замишљени хроничар новина од пре једног века, већ на први, површан поглед, не обраћајући пажњу на графички изглед и датум, већ на језик и безобзиран и разуздан стил у текстовима, с пуним правом би могао да закључи да је то писано ових дана.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)