ВЕРА СЕ ВОЛИ ОД МАЛИХ НОГУ: Божићној литургији у препуном Саборном храму новосадском присуствовало и пуно младих (ФОТО)

БОЖИЋНОЈ литургији данас у Саборном светођурђевском хаму у Новом Саду присуствовао је велики број верника а међу њима било је и пуно младих људи и деце. Малишани у пратњи родитеља,бака и дека, стрпљиво и радознало слушали су божићне песме у извођењу црквеног хора. Допринели су својим присуством да света Литургија поводом рођења Христа буде још узвишенија.

ВЕРА СЕ ВОЛИ ОД МАЛИХ НОГУ: Божићној литургији у препуном Саборном храму новосадском присуствовало и пуно младих (ФОТО)

Епархија бачка

    Најрадозналији међу  најмлађима, са омиљеним играчкама које су цркву понели од куће,   пришли су близу олтарском простору где је Високопреосвећени митрополит господин  др Иринеј,  уз саслужење Његовог Преосвештенства Епископа мохачког господина Дамаскинa и свештеног братства Саборног храма,служио свету Литургију. 

  По завршетку Литургије, полазници веронауке за младе при Саборном храму отпевали празничну песму митрополиту Иринеју и епископу Дамаскину, честитајући им Божић. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

МЕСИ И ДРУЖИНА НА ТЕШКОМ ИСПИТУ: Швајцарци желе да сруше светског шампиона и испишу историју!