СПРЕМИТЕ СЕ, ДАНАС ЋЕ БИТИ ОШТАР МРАЗ: Ево шта нас чека до краја недеље
ПРЕМА прогнози Републичког хидрометеоролошког завода (РХМЗ) средином седмице очекује се јачање јутарњег мраза.

Фото: Новости
У четвртак и петак у свим регионима Србије, а за дане викенда углавном ван кошавског подручја, у јутарњим сатима очекује се појава јаких мразева, у нижим пределима са вредностима минималне температуре местимично испод -10 степени а на планинама локално и испод -15 степени.
Данас ће на југозападу, југу и југоистоку Србије, као и у области Хомољских планина ујутро бити умерено до потпуно облачно, још понегде уз провејавање слабог снега.
Током дана уследиће постепено разведравање. У осталим крајевима током целог дана биће претежно сунчано, али хладно. Дуваће слаб до умерен, северни ветар. Најнижа температура биће од -9 до -3 степени, а највиша од 0 до 4 степена.
У Београду ће бити претежно сунчано и хладно. Дуваће слаб, северни ветар. Најнижа температура од -7 до -4 степена, а највиша око 2 степена.
У Србији ће до краја седмице бити хладно са умереним и јаким јутарњим мразем уз минималну температуру у већини места од -12 до -4 степени. Током дана биће претежно сунчано време, крајем седмице уз пролазну умерену облачност. У петак увече и за викенд у кошавском подручју дуваће умерен и јак југоисточни ветар. Максимална температура биће од 2 степена средином седмице до 8 степени за дане викенда, само ће се у Тимочкој Крајини задржати хладније време.
У последњој седмици фебруара очекује се даљи пораст и јутарње и дневне температуре, али уз пролазно наоблачење с кишом, на планинама са снегом.
Попаљени аларми
На снази је жути метеоаларм у целој Србији због ниских температура и снега
Биометеоролошка прогноза
Релативно побољшање биометеоролошке ситуације допринеће смањењу тегоба код хронично оболелих и осетљивих особа. Опрез се саветује кардиоваскуларним, цереброваскуларним и нервно лабилним болесницима. Могуће је смањење радне способности као метеоропатска реакција. У саобраћају се препоручује појачана опрезност.
(рхмз)
Препоручујемо

"ПРЕТПОСТАВЉАМ ДА ЈЕ ЗАТО СКИНУЛА ПОЈАС" Огласио се власник агенције у којој је страдала девојка, Тијана махала пријатељима на плажи
НОВОСАЂАНКА Тијана Р. (19), која је погинула 28. маја у застрашујућој несрећи у Будви, током парасејлинга, била је потпуно безбедна у седишту које је сајлама везано за падобран, који вуче глисер.
29. 05. 2025. у 14:31

УКРАЈИНА ИЗВЕЛА ЈЕДАН ОД НАЈВЕЋИХ НАПАДА НА РУСИЈУ: Аеродроми у Москви затворени, уништена важна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је током ноћи извела један од највећих напада дроновима од почетка рата, гађајући више циљева на територији Русије. Због напада су московски аеродроми били приморани да привремено обуставе рад, што је изазвало хаос у ваздушном саобраћају.
28. 05. 2025. у 09:45

ПОЗНАТИ ХРВАТСКИ ПОЛИТИЧАР СНИМИО ПОРНО ФИЛМ Његова партнерка га обрукала: "Ипак је бољи у политици!" (ФОТО/ВИДЕО)
БИВШИ хрватски политичар и саборски заступник Иван Пернар, чија је странка прошле недеље након стечаја избрисана из регистра, има нову "каријеру". Одлучио је да се опроба у снимању филмова за одрасле, а пре неколико дана је објавио и да је снимио свој први филм и то са порно глумицом Маријом Задравец, познатијом под надимком Свит Мери (Sweet Mary).
29. 05. 2025. у 14:49
Коментари (0)