СРБИЈИ СТИЖЕ ХЛАДАН ВАЗДУХ ИЗ РУСИЈЕ: Ево кад нас очекују прави зимски дани

Ана Ђокић

12. 12. 2025. у 14:49

У СРБИЈИ се све до средине децембра очекује наставак доминације антициклона, наводи у својој процени метеоролог аматер Марко Чубрило.

СРБИЈИ СТИЖЕ ХЛАДАН ВАЗДУХ ИЗ РУСИЈЕ: Ево кад нас очекују прави зимски дани

Фото Shutterstock

Како каже, наредних дана нас очекује магловито, тмурно и хладно време у низијама, а сунчано на планинама.

Промена времена средином децембра

Ноћни минимуми ће бити све нижи и кретаће се од -4 до +2 степена Целзијуса, док ће се у магловитим пределима максимуми кретати од -1 до +5, а у пределима без магле од +7 до +17 степени Целзијуса.

- Промена синоптике уз мање слабљење антициклона је могућа око 17. децембра и тада би уз ређу појаву кише углавном на југу региона уследило појачање југоисточног ветра уз разбијање магле па би и у пределима где је тмурно, отоплило - наводи Чубрило.

Стиже нам хладан ваздух из Русије

- Око 22. децембра се назире промена синоптика која би нас крајем године могла увести и праву зиму. Детерминистички прорачун ЕЦМWФ-а види подизање антициклона у област између Скандинавије и Велике Британије и ка нама би могло доћи до спуштања хладног ваздуха из Русије - наводи овај метеоролог аматер.

Како додаје у својој прогнози, ово би могла бити промена која би обележила већи део зиме, а поменути прорачун за јануар 2026. симулира температуре око или испод просека.

Наредних дана у низијама тмурно, магловито и хладно уз температурну инверзију.

Сви изнети подаци и процене су резултат обраде и тумачења нумеричких модела, а за званичне информације треба пратити државне прогностичке заводе, закључује Марко Чубрило.

(Блиц)

БОНУС ВИДЕО:

Невреме праћено кишом и јаким ударима ветра у Смедереву

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)

БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)

ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.

30. 12. 2025. у 20:45

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (0)

МИ СМО ДЕЦА ОБИЛИЋА, НЕ КОПИЛАД ГРУХОЊИЋА Објављена антиблокадерска химна о победи православља над Пицулиним слинама (ВИДЕО)