МИНУС 9 ЈУТРОС У ОВОМ ГРАДУ: Зима све више стеже обруч - временска прогноза за седмицу пред нама

В. Н.

15. 12. 2025. у 09:24

ШИРОМ Србије и овог јутра је магловито, тмурно и хладно време. Ведро је само на југозападу, југу и истоку Србије и у брдско-планинским пределима.

МИНУС 9 ЈУТРОС У ОВОМ ГРАДУ: Зима све више стеже обруч - временска прогноза за седмицу пред нама

Фото: Танјуг/Сава Радовановић/Профимедиа/Илустрација

Тамо где је ведро и најхладније је и то захваљујући великом израчивању, односно хлађењу ваздуха.

Овог јутра најхладније је у Сјеници са -9 степени. Врло хладно је и у пределима и градовима на југу, југозападу и истоку Србије, уз температуре и Неготину -2, у Пожеги и Врању -3, у Зајечару -4°Ц, а у Куршумлији -5°Ц.

У осталим пределима Србије температуре се крећу од 0 до 2°Ц.

Београд овог јутра мери 1, Копаоник -2, а Златибор -3°Ц.

Пред нама је и данас стабилно време, наводи метеоролог Ђорђе Ђурић.

Наше подручје једно је од хладнијих овог јутра у Европи, али далеко хладније је на истоку и североистоку Европе и у Русији, уз температуре и испод -20°Ц.

На северу земље, у Београду, у долинама и котлинама очекује се магла током целог дана, док ће на југозападу и истоку Србије и у брдско-планинским пределима бити ведро.

Максимална температура биће од 8 до 14 степени, у пределима са маглом од 2 до 6°Ц.

Од сутра ће бити више облачности у свим пределима, али се због јачања јужног струјања очекује и топлије, услед прилива веома топле ваздушне масе са Медитерана. У кошавском подручју дуваће јак југоисточни ветар.

Фото: Н: Живановић

У среду увече и у четвртак на северу и западу Србије понегде киша, али се не очекују значајније падавине.

Потом ће се наставити суво време.

Од сутра па све до краја седмице биће натпросечно топло време, уз температуре и до 15 степени, док је просек за ово доба године од 3 до 7 степени.

Дакле, иако су температуре јутрос у деловима Србије праве зимске, оне праве зиме са снегом још увек нема на видику, јер пред нама је натпросечно топло време. Чак и захлађење које се очекује пред сам крај ове године, за сада би било у сувом облику.

(Телеграф)

БОНУС ВИДЕО: СНЕГ НА ЈАБУЦИ УСРЕД МАЈА: Нестварни призори у Србији

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.

14. 12. 2025. у 19:24

Коментари (0)

РУСИЈА У НЕВЕРИЦИ: УЕФА јој напрасно послала милионе евра, радује се и Србија!