САРАЈЕВСКИ ШАРМ НА ДОРЋОЛУ: Бранко Ђурић Ђуро озбиљно насмејао публику у Фондацији Mozzart
НАСМЕЈАТИ некога од срца крајње је озбиљна ствар. У данашње време и помало ретка, самим тим још значајнија.
Фото: TouchNtouch
А Бранку Ђурићу Ђури пошло је за руком да дуже од деведесет минута својим хумором доводи до суза више од 150 људи у препуној сали Фондације Mozzart. У самом срцу Дорћола још једном се показало због чега је „Ђурологија“ феномен који дуже од деценије окупља публику широм региона.
Специфичним шармом, живом интеракцијом са публиком, духовитим опаскама и причама из свакодневног живота, генијални Ђуро држао је пажњу публике од првог до последњег тренутка. А много тога стало је у тих сат и по времена. Препричавао је анегдоте из неких једноставнијих времена без технологије када си морао да излижеш грамофонску плочу како би научио текст омиљене песме. Изговарао филмске реплике гласом Бате Живојиновића, правио драмске паузе у стилу Радета Шербеџије, певао у маниру Том Џонса и певача Бијелог дугмета...
Фото: TouchNtouch
- Било је одлично, простор је много леп и публика је супер реаговала. Хумор је као неки слатки премаз на горкој пилули који нам помаже да лакше прогутамо све бриге и проблеме. Овакав спој уметности, хуманости и забаве у Фондацији Моззарт је сјајан и то људима сигурно много значи - поручио је чувени глумац и комичар.

И „Ђурологија“ је те вечери заиста била савршен спој доброг хумора и квалитетне забаве захваљујући којима људи забораве све бриге, али и хуманости која помаже онима који своје бриге не могу тако лако да забораве. Бројна публика је уместо куповине улазница слала хуманитарне СМС поруке 222 на 3800 за лечење мале Дарије Ташковић, а Фондација Mozzart је, као и на свим претходним догађајима, донирала додатна средства за овај племенити циљ.

БРОЈНЕ ПРЕДСТАВЕ ДО КРАЈА МЕСЕЦА
Публику у Фондацији Mozzart до краја месеца очекују бројне представе – „Башта сљезове боје“, „Пале звезде“, „Џепови пуни камења“, „Богојављење“, „Заједно“, „Црвени шешир“... Све информације о картама и репертоару можете пронаћи на Инстаграму или Фејсбуку Фондације Mozzart.
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)