СУНЦЕ ПРЖИ КАО ДА ЈЕ ЈУЛ: Ова два града већ у подне мере 31°Ц - Ево када стижу освежење и промена времена
ВРЕО дан у Србији. Већ у подне температуре су широм Србије око 30 степени, а у Кикинди и у Неготину је 31°Ц. Београд мери тропских 30.
Credit: Branislav Petkovic / Alamy / Profimedia
Врло топло је и на планинама. Златибор и Сјеница мере 23, Копаоник 16 степени.
Foto: meteociel
И у наставку дана биће сунчано и веома топло.
Максимална температура биће од 30 до 34°Ц, у Београду до 32°Ц.
Иначе, већи део Европе под топлотном је куполом, уз температуре преко 35 степени. Врео талас са запада Европе стигао је и до Србије. Срећом, неће бити интензиван као на западу, а и већ од сутра освежење, уз прилив свежије ваздушне масе са севера.
Foto: meteociel
Касније после подне и увече на северу и западу Србије очекује се наоблачење, потом и пљускови са грмљавином.
Пљускови се прво очекују у Војводини и то пре свега у Бачкој, а касније и у осталим наведеним деловима Србије.
После тропског дана, услова за пљускове са грмљавином током вечери и ноћи биће и у Београду.
У наставку ноћи пљускови са грмљавином премештаће се и преко осталих делова Србије даље према југу где ће стићи у четвртак ујутро и пре подне.
Данас се очекују веома високе вредности УВ зрачења, па се у периоду од 10 до 16 часова препоручује адекватна заштита приликом боравка на отвореном, као и да излагање сунцу не буде дуже од 10 ак минута без адекватне заштите.
Од сутра свежије за 5 до 7 степени, али остаће и даље топло за ово доба године, уз просечне температуре за сам крај маја.
(Телеграф)
БОНУС ВИДЕО:
Препоручујемо
СПРЕМИТЕ СЕ ЗА ТРОПСКЕ ТЕМПЕРАТУРЕ: Стиже право лето, али обратите пажњу на овај детаљ
24. 05. 2026. у 19:33
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)
Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.
16. 06. 2026. у 12:22
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
УКРАЈИНА - ЗЕМЉА КОЈА НЕСТАЈЕ: Страшно - објављено колико сада имају становника! Руске процене црне, западне ништа "светлије"
УКРАЈИНА се тренутно суочава са оним што демографи називају "демографском катастрофом".
15. 06. 2026. у 22:12
Коментари (0)