ПЉУСАК И ГРМЉАВИНА У БЕОГРАДУ: РХМЗ ниже хитна упозорења - Ови делови Србије да се спреме на град, олујни ветар и пљускове

ПРЕМА последњој најави Републичког хидрометеоролошког завода (РХМЗ), очекује се да се наоблачење са кишом, пљусковима, грмљавином, падом температуре и умереним и јаким северозападним ветром са севера, запада и југозапада земље прошири и на остале крајеве.

ПЉУСАК И ГРМЉАВИНА У БЕОГРАДУ: РХМЗ ниже хитна упозорења - Ови делови Србије да се спреме на град, олујни ветар и пљускове

TANJUG/ MILOŠ MILIVOJEVIĆ/ nr

Највиша температура од 15 °С на северозападу до 32 °С на југоистоку земље где се осетнији пад температуре очекује крајем дана.

У Београду данас свежије, повремено са кишом и пљусковима са грмљавином уз умерен и јак северозападни ветар. Дневна температура око 16 °Ц.

Нешто после 15 часова почела је и киша у Београду, а онда око 15.30 и јачи пљусак у центру града. Чује се и јака грмљавина.

РХМЗ је такође издао и хитно упозорење у 15.40 часова, у коме се наводи да се у наредних сат времена, на подручју Рашког округа очекују локално јаки пљускови са грмљавином, уз краткотрајну појаву града и јак и олујни северозападни ветар.

Упозорење РХМЗ издато у 14.40 сати

У наредних сат времена на подручју Златиборског и Моравичког округа (на потезу између Ивањице и Сјенице) јаки плјускови са грмлјавином, уз краткотрајну појаву града и јак и олујни северозападни ветар.

Упозорење РХМЗ од 13.34 сати

У наредних сат времена на подручју Златиборског округа (околина Нове Вароши) јаки плјускови са грмлјавином, уз краткотрајну појаву града и јак и олујни северозападни ветар, наводи се у хитном упозорењу РХМЗ-а.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ СРЕЋНИ ЉУДИ? Морала сам да побегнем...