УСКОРО ИЗБОР ДИРЕКТОРА РТС: УО обавио разговоре с кандидатима из другог круга

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

22. 07. 2020. у 16:50

ЧЛАНОВИ УО РТС разговарали су на данашњој седници са кандидатима за генералног директора Јавног сервиса, сазнају „Новости“.

УСКОРО ИЗБОР ДИРЕКТОРА РТС: УО обавио разговоре с кандидатима из другог круга

Фото: Архива ВН

Разговор је обављен са двојицом такмаца који су прошли у други круг: Васком Васовићем, сниматељем и директором фотографије у овој медијској кући, и Марком Милутиновићем, дугогодишњим новинарем Трећег канала, актуелним одговорним уредником ПГП РТС и уредником и водитељем емисије „Лице нације“, на ТВ Панчево.

- После обављеног разговора, у наредном периоду УО ће заказати седницу на којој ће се приступити гласању о кандидатима који су испунили услове – речено нам је у РТС-у. - О тачном датуму седнице још није одлучено, али ће се она одржати у року прописаном Правилником о поступку избора именованих лица.

Почетком месеца, УО је одлучио да ће од пет кандидата ова два ући у други круг јер једини испуњавају услове. За новинара у пензији Светислава Недељковића и дугогодишњег новинара „Београдске хронике“ и „Јутрањег програма“ Владимира Паликућу закључено је да „немају радно искуство на руководећим пословима у трајању од 10 година“, док актуелни в.д. директора РТС Драган Бујошвић није потписао своју пријаву.

Према Правилнику о поступку и условима избора именованих лица, Управни одбор, има рок од 45 дана од дана отварања пријава за конкурс да донесе oдлуку и именује генералног директора.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (2)

ЦЕО СВЕТ СЕ СМЕЈЕ ХРВАТИМА: Ево шта су сад урадили у Загребу - и тиме се још и хвале (ФОТО)