ДР КОН: Ситуација далеко од повољне, успели да заравнимо криву
01. 08. 2020. у 11:39
ЕПИДЕМИОЛОГ и члан Кризног штаба Предраг Кон изјавио је да је ситуација када је реч о епидемији корона вируса далеко од повољне, али да је епидемиолошка крива заравњена захваљујући примени мера.
Повезане вести

ТО ЈЕ БИЛА ИСТОРИЈСКА ГРЕШКА: Доктор Кон о укидању ванредног стања - Ево када ћемо осетити резултате нових мера и шта нас чека током лета
ЕПИДЕМИОЛОГ и члан Кризног штаба доктор Предраг Кон каже за РТС да бити потребно више времена него први пут да би се видели резултати нових мера.
17. 07. 2020. у 09:33

ВАКЦИНА ПРОТИВ КОРОНЕ СТИЖЕ ЗА ДВЕ НЕДЕЉЕ? Руси уверени - Имаћемо је први!
РУСИЈА је решена да буде прва држава у свету која ће за мање од две недеље одобрити вакцину против корона вируса, упркос забринутости за њену безбедност и ефикасност.
31. 07. 2020. у 22:13

ПРВА ЋУ СА ПОРОДИЦОМ СТАТИ У РЕД: Ево шта докторка Дарија каже о вакцини против вируса корона
МЕРЕ заштите имају ефекта и зато морамо тако да се понашамо и у наредном периоду, изјавила је данас заменица директора Институа Батут др Дарија Кисић Тепавчевић.
31. 07. 2020. у 19:45

БИЛ ГЕЈТС АПЕЛУЈЕ: Све земље да се удруже у борбу против короне
СВЕ земље света морају да се удруже да би се зауздала пандемије корона вируса, поручио је у новој он лајн емисији њујошког часописа Тајм Бил Гејтс, оснивач корпорације Мајкрософт и копредседавајући Фондације Бил и Млинда Гејтс.
31. 07. 2020. у 09:34

ПРВИ У СВЕТУ РЕГИСТРУЈУ ВАКЦИНУ ПРОТИВ КОРОНЕ: За Русе бесплатно и добровољно
ВАКЦИНА против ковида 19 коју су направили у Институту "Николаја Гамалеја" у Москви биће регистрована до 12. августа, а од 15. августа ће отпочети да се примењује.
31. 07. 2020. у 07:52
Најновије из рубрике

ОБЛАЧНО, ПОНЕГДЕ КИША И ОЛУЈА, ЕВО ДОКЛЕ НАС ЧЕКА ОВАКВО ВРЕМЕ: Временска прогноза за среду, 3. септембар
РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод дао је најновију временску прогнозу за наредне дане.
03. 09. 2025. у 01:00

ТРЕСЛА СЕ СРБИЈА: Земљотрес погодио овај град
ЗЕМЉОТРЕС јачине 3.7 степени Рихтера забележен је вечерас на подручју Србије.
02. 09. 2025. у 21:24

САВЕТ МЕДИЦИНСКОГ ФАКУЛТЕТА УБ: Разрешио деканку Татјану Симић
САВЕТ Медицинског факултета Универзитета у Београду разрешио је данас дужности деканку тог факултета Татјану Симић.
02. 09. 2025. у 19:28

ДВЕ ХИЉАДЕ УДАРА ГРОМА ЗА СВЕГА ДВА САТА: Страшно невреме погодило Хрватску, ево када стиже у Србију
ОБИЛНА количина кише поплавила је у Хрватској улице Умага и забележена је и изузетно јака олујна активност: за само два сата са скоро 2.000 удара грома
02. 09. 2025. у 18:58

ОВИ ДЕЛОВИ ЗЕМЉЕ СУ ПРВИ НА УДАРУ КИШЕ: У току вечери стиже наоблачење, ево какво нас време очекује наредних дана
ПРЕМА временској прогнози РХМЗ, постепено наоблачење долази са запада у току предстојеће ноћи и донеће пљускове са грмљавином.
02. 09. 2025. у 17:30
Bez Karantina Nece Da Valja
01.08.2020. 13:24
Ја стварно не разумем логику са маскама... Ако стање стоји, у смислу да свакодневно бива практично исти број новооболелих, онда то значи да један заражен човек просечно зарази једног, па се према томе број нобооболелих задржава на неком нивоу, неки кажу да стоји на платоу. Ако иначе бива, ако нема никаквих мера, да један заражени просечно зарази двоје до троје, онда то значи да ове мере имају дејство на нивоу од 40%, онако грубо говорећи, јер један према два и по јесте управо 40%. При томе, тешко је разлучити шта је овде последица држања физичког растојања, а шта је последица ношења маски. Оно што делује извесно јесте да је вест о 1% преноса при општем маскирању ипак недовољно проверена. Да је дејство маски такво какво се недовољно проверено тврди, што је формулисано догмом о 1%, број новооболелих морао би јако брзо да опада, а не да стоји, или благо расте, или благо опада. Све заједно упућује на закључак да се треба управљати према искуству из Кине и са Новог Зеланда, који успешно сузбијају корону карантинима, и тренутно су најуспешнији у томе, уз напомену да на Новом Зеланду маске нису обавезне, колико ја знам.