ДОКТОР СТЕВАНОВИЋ: Ако имате симптоме, немојте се лечити сами код куће
У ковид и тријажним амбулантама у Београду дневно се обави између 1.500 и 1.600 прегледа, а око 15 до 20 одсто од тог броја прегледа се на Клиници за инфективне и тропске болести КСЦ, изјавио директор те здравствене установе др Горан Стевановић.

Др Горан Стевановић / Фото Танјуг
Он је рекао да су то и даље тежи болесници, са тешком клиничком сликом, што је разлог за велики опрез.
Стевановић је упозорио да се лекарима јављају и пацијенти који имају покушаје самолечења у кућним условима, и апеловао на све грађане да се, када имају симптоме, јаве лекару, јер је преглед најважнији.
Он је навео да је добро што се смањује број пацијената на интензивној нези.
- Са оваквим резултатима, морамо и даље да поштујемо мере, а поготово у условима отворених граница у региону, да бисмо могли да функционишемо у новој реалности, да успоставимо функционисање школа, факултета, и здравственог система, посебно у нековид делу, за пацијенте који су имали заказане прегледе, дијагностику, интервенције - рекао је Стевановић новинарима после састанка са министром здравља.
Зато је још једном апеловао на све да поштују мере, пре свега држање дистанце и ношење маски, јер је то, каже, за сада ефикасно и доказано, док неко од кандидата за вакцину не прође провере.
Препоручујемо

НОВИНАР БИ ЗА ОВУ РЕЧЕНИЦУ У СВАКОЈ ДРЖАВИ ЗАВРШИО У ЗАТВОРУ: Полицију и тужилаштво који раде свој посао назива “одметнути део”
ОВО што се назива новинаром Нове С у јутарњем програму изговорио је реченицу због које би у свакој држави завршио у затвору.
30. 06. 2025. у 07:38

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

"СЛАГАЛИЦА" ОВО НЕ ПАМТИ: Такмичар од беса полупао тастер
КВИЗ "Слагалица" ретко има несвакидашње ситуације током емитовања, али се необични тренуци дешавају, као и у сваком програму уживо.
29. 06. 2025. у 14:51
Коментари (0)