СТИЦАЛИ су пензију годинама, а сада њоме не могу да подмире ни најосновније потребе.
Повезане вести
НА СПИСКУ 16.000 ПЕНЗИОНЕРА ВИШЕ? Издвајаће још 2,8 милиона евра
ПРИМЕНОМ измењеног Закона о пензијско-инвалидском осигурању, број пензионера у Црној Гори биће већи за око 16.000. Увећаће се и годишња издвајања за око 2,8 милиона евра, прорачунали су у Фонду ПИО.
20. 07. 2020. у 07:15
НЕ ПРЕСТАЈУ ДА РАДЕ: Синдикалним лидерима привилегије милије од пензије
ДА ни српску синдикалну сцену није заобишао манир да на челним позицијама има старије од 65 показује пример Уједињених гранских синдиката "Независност", једног од два репрезентативна удружења грађана у Србији.
30. 07. 2020. у 16:00
РАДИЛИ ПРЕВИШЕ: Kажњени због вишка стажа и мањка година
ДА га не би избацили из предузећа без ичега, Предраг Благојевић из Течића надомак Рековца је пре две године са 58 лета отишао у пензију.
31. 07. 2020. у 11:29 >> 11:29
РЕКОРДИ У ПРИМАЊУ ПЕНЗИЈА: На списку Фонда ПИО чак - 70 година!
ПУНИХ 70 лета једној пензионерки из Приштине стиже пензиони чек на кућну адресу.
30. 07. 2020. у 20:00
Најновије из рубрике
ТРИ У ЈЕДНОМ: Србију данас чекају пљусак, грмљаивна и врућина
ВРЕМЕ у Србији данас топло и нестабилно, пре подне местимично са кишом, од средине дана и локалним пљусковима са грмљавином, само на северу земље претежно сунчано уз променљиву облачност.
24. 06. 2026. у 00:00
СРБИ ЗАРОБЉЕНИ У МРКЛОМ МРАКУ, НЕИЗВЕСНА НОЋ ПРЕД ЊИМА: Пакао на прелазу Евзони, гром паралисао све
НА граничном прелазу Евзони вечерас је избила драма када је услед невремена гром погодио систем за снабдевање електричном енергијом нешто пре 21 час.
23. 06. 2026. у 22:39
ЕВО ГДЕ ЋЕ ВЕЧЕРАС БИТИ ГРМЉАВИНСКИХ ОЛУЈА: У Србији су могуће и јаче непогоде
И ДАНАШЊИ дан донео је Србији нестабилно време, уз локалне пљускове са грмљавином. Било је и непогода са градом, уз олујни ветар и врло обилне пљускове.
23. 06. 2026. у 20:23
"2001. САМ ХТЕО ДА ПОГИНЕМ ЗА ГРАЧАНИЦУ" Норвешки официр примио православље: "10.000 Албанаца нас је нападало, војници су крварили"
"2001. САМ ХТЕО ДА ПОГИНЕМ ЗА ГРАЧАНИЦУ" Норвешки официр примио православље: "10.000 Албанаца нас је нападало, било је рањених"
23. 06. 2026. у 19:42
СУНЦЕ ВАС ПЕЧЕ ДОК ВОЗИТЕ: Black Glass уграђује термоизолационе фолије за стакла које имају 80% топлотне заштите
УСИЈАН волан. Врела седишта. Клима у аутомобилу успе да расхлади ваздух, али сунце и даље непријатно пече кроз стакло - по лицу, рукама и телу.
23. 06. 2026. у 16:00
Joffrey
03.09.2020. 14:54
Ako vec pomazu svoje,onda bi trebalo da im pomognu da zive a ne da prezive.Tu bi trebalo da se ukljuci i minstarstvo,da se tim ljudima na selu daju masine i obuka za mini i mala preduzeca sa dva pa i do pet zaposlenih.Ti nasi ljudi koji su dugo u inostranstvu mogli bi da budu sjajna spona izmedju rodbine koja bi nesto proizvodila u rodnim selima i izvozila u inostranstvo.Tako bi taj nas rodjak sa sela zaradio a ne ocekivao pomoc od rodjaka u EU. Nije ovo pronalazak rupe na saksiji,pametni ljudi i pametne manje razvijene drzave ovo rade odavno.
Iker
03.09.2020. 17:13
@Joffrey - Lupas za medalju. Sta da prodas preko sto vec nema i po kojoj ceni??? Gde su dozvole, gde sve drugo? 30god sam EU gradjanin i veruj da sve sto je u Srbiji imas ovde jeftinije bar 2x. Ljudi su u godinama a ti bi da osnivaju preduzeca???? pehar za tebe???
električar
03.09.2020. 15:59
Tražili ste privatizaciju, tranziciju, tržišna pravila, višestranačje, kapitalizam, tražili ste u "nadi" da ćete svi da postanete Nemci, ili Amerikanci ... Pre toga obračun penzije je vršen tako da je penzija iznosila oko 80% od visine plate u zadnjih najboljih deset godina, pa čak i zadnjih samo godinu dana ... Sada je to 45%, pa uživajte u željenom sistemu ...
Realist
03.09.2020. 16:56
Ovu nesnosu stvar mora drzava da resi, da jedni se bahate a drugi pate, to zaista nema nista ljudskog. Drzava treba pod hitno resiti Problem. Neko Moze I sa 80.000 hiljada da zivi a ne sa 130.000.
Joffrey
03.09.2020. 19:45
@Iker To da je sve 2x jeftinije nego u Srbiji,jednostavno nije istina,ako znas koliko kod tebe u EU kosta kg sira,litar hladno cedjenog ulja,proizvodi od drveta poput kosnica,domaci vocni sirup,bilo koji rucni rad,suseno voce i povrce .... i to na pragu kod proizvodjaca.Problem je sto kod tebe u EU,dozvole hoce da pribave nadlezne sluzbe,a kod nas izgubis vise vremena na to nego na rad. Nisam mislio da to rade ljudi koji su stari i bolesni,vec znam da medju penzionerima ima itekako sposobnih i vrednih ljudi,koji i rade ali od tog rada za razliku od gradjanina EU ne mogu da prezive.Izvini ako te bilo cime vredjaju ideje za oporavak,samo sam hteo reci da postoji i drugi nacin da se pomogne a da bi takva pomoc svakako donela vise dobrog.
Iker
03.09.2020. 23:03
@Joffrey - Ostavi mail urednicima pa nek mi posalju a ja cu tebi da slikam cene bas svih stvari. Znaci ne u radnji nego bas od proizvodjaca. I to na selu. Imaju i ovde problema sa cenama mleka i drugih stvari iako su EU ali je opet jeftinije. Radim sa mnogo ljudi koji se bavi i stocarstvom i poljoprivredom i sve stvari su jeftinije nego sto ljudi misle. A da poredim plate necu. Drugo, to sto pominjes meni ne pije vodu iz vise razloga. Prvi je---mislis da je veliki broj ljudi koji bi to uradili? Neko da se muci u EU a neko u Srbiji da bude sef? Nema sanse. Zatim, ne mozes ti uvoznicki lobi u Srbiji da drzis pod kontrolom. Ja kao veterinar ovde zivim gospodski ali mnogi nasi ne skrpe kraj s krajem. Nesto malo sto ima para nasih nece da ulaze dole jer ne zna kad ce i da li ce izvuci pare. A jos veci problem je sto Srbija ne ume da ulaze u regione i da natera ljude da saradjuju. Ali to je druga prica. Mozda nije tvoj predlog los ali nikad nece uspeti jer prosto drzava vise voli da uzme sama kajmak
Pitanje
03.09.2020. 20:48
Pomaganje i jeste duznost dece koja je zbog novca ostaila roditelje da zive sami, cesto po domovima, bez igde ikoga. Tuzna je starost roditelja gastarbajtera :(.
Pravda
04.09.2020. 16:18
Koliko su uplaćivali toliko dobijaju, mislim na poljoprivrednu penziju, nema tu ništa čudno, žalosno je za one koji su radili a nije im uplaćivan doprinos za penziono osiguranje, pa se skoro ravnaju sa poljoprivrednim penzijama