ЦЕПИВО, АЛИ САМО УЗ ПИСАНУ САГЛАСНОСТ: Вакцинације у домовима за старе
ВАКЦИНИСАЊЕ корисника домова за смештај одраслих и старијих биће могуће само уз писану сагласност те особе или њеног законског заступника, саопштило је јуче Министарство за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Србије.
Фото Ж. Кнежевић
Вакцинацију ће, како се указује, моћи да обављају здравствени радници из установе или из надлежног Дома здравља, уз поштовање свих заштитних мера, ношења маске и друге заштитне опреме.
- Вакцинација мора да се обавља у дезинфикованим просторијама које су намењене искључиво за ову сврху и према листи корисника коју саставља и доставља овлашћено лице - наводи се у саопштењу.
У Министарству указују да процес вакцинације не сме ни у једном тренутку да угрози здравље осталих корисника, а о датуму вакцинације директор мора унапред да обавести ресорно министарство.
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима
БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.
17. 04. 2026. у 13:13
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)