ТО ЈЕ НАЈВЕЋА КАЗНА ЗА ОНЕ КОЈИ НЕ ПОШТУЈУ МЕРЕ: Др Срђа Јанковић упозорио на опасност од новог таласа
ИМУНОЛОГ др Срђа Јанковић рекао је да је најбитније спровођење мера, а не увођење нових и оценио да за оне који нису свесни опасности нема горе него што ће сами себе казнити.
Фото: Танјуг
Он је рекао да проблем пандемије јесте дугорочно обезбедити да живот тече, а да се поштују мере.
- Где год се вирусу остави простора да пронађе домаћине, креће епидемиолошки талас - рекао је он.
Јанковић је казао да није било масовнијег преношења вируса у школама, што је добро, јер може да се одржи постојећи модел одржавања наставе.
- Можемо да одржимо овај модел, јер је то боље за децу - казао је он.
Према његовим речима, ситуација зависи од понашања свих нас и колико ће бити ригорозно спровођење мера.
- Ми се прибојавамо пораста који угрожава здравствени систем, јер онда још више живота буде угрожено - казао је он.
Како је рекао, не би било фер рећи да смо се опустили, али сигурно има оних који крше мере.
- Веома је важно да сви спроводимо мере да бисмо спречили пораст број инфицираних које видимо у свету - рекао је он.
Он је напоменуо да свуда где се људи окупе а не држе дистанцу и не штите се, јако лако се преноси вирус код већег броја особа.
- Ја бих рекао, маске и дистанца као најважније мере - рекао је Јанковић.
На питање о свадбама, Јанковић је рекао да постоје санкције, али да као лекар не би ставио акценат на кажњавање, већ на свест.
- Нема горе казне него што ће сами себе казнити ако нису свесни опасности. Ово се односи на мањину, не већину - рекао је он.
Он је оценио да постоји и неразумевање, па чак и не признавање опасности од ковида 19, што је по његовом мишљењу, лоше.
Јанковић је казао да је важно да против вируса за који имамо вакцину вакцинишемо и позвао људе да се вакцинишу против грипа.
(Б92)
Препоручујемо
„СИТУАЦИЈА НАС НАЈОЗБИЉНИЈЕ УПОЗОРАВА” Др Јанковић о поновном увођењу полицијског часа
08. 10. 2020. у 11:00
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"
БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.
06. 04. 2026. у 19:11
Коментари (0)