ЗАМЕНИЦА директора Института Батут Дарија Кисић Тепавчевић каже да су особе заражене ковидом које су примиле вакцину против пнеумокока (за превенцију упале плућа) имају бољу клиничку слику, али да то није потврђено научним студијама.
ЈАЊА Стојановић је дете из друге контролисане трудноће. Рођена је у четрдесетој недељи. На самом рођењу није дисала два минута због чега је интубирана и пребачена на одељење неонатологије, где је у инкубатору провела својих првих месец дана.
У СЕВЕРНИМ деловима Београда у наредних сат времене на пљускови са грмљавином са тенденцијом премештања ка југу и југоистоку, саопштио је Републички хидрометоролошки завод (РХМЗ).
У НАРЕДНА два сата у Војводини очекује се местимича киша или локални пљускови са грмљавином, који локално могу бити обилнији, уз појаву олујног ветра у зони пљуска, саопштио је Републички хидрометеоролошки завод (РХМЗ).
НА овогодишњем заседању Сабора СПЦ, које је одржано од 13. до 17. маја у Београду, посебна пажња посвећена је положају и проблемима Цркве како у Србији и Републици Српској, тако и у суседним државама и у дијаспори, а патријарх Порфирије поручио је да тренутна превирања у свету изискују непоколебљиво јединство.
У МАНАСТИРУ Тумане у недељу, 1. јуна биће одржано традиционално пресвлачење моштију светог Зосима Туманског Чудотворца и литија са моштима до његове испоснице, најављено је данас из тог манастира.
Коментари (0)