ПРИЧЕ О СЕДОЈ КОСИ, ПАВЛУ И ГРАЧАНИЦИ: Три детаља о животу патријарха Иринеја које смо заборавили (ФОТО)
20. 11. 2020. у 22:18
ПАТРИЈАРХ Српске православне цркве Иринеј (90), преминуо је од последица корона вируса. Вест да је умро дочекана је са великим болом.
Повезане вести
ШИРИО ЈЕ АНЂЕОСКУ ЕНЕРГИЈУ: Неду Украден и Снежану Ђуришић потресла смрт патријарха Иринеја
БРОЈНЕ познате личности потресла је вест о смрти патријарха Иринеја. Међу њима су и певачице Снежана Ђуришић и Неда Украден, које су се емотивним речима опростиле од њега.
20. 11. 2020. у 19:01
ЖЕЛЕО ЈЕ ДА ОСВЕШТА ЦРКВУ НА ВЕЛИКУ ГОСПОЈИНУ, НА СВОЈ РОЂЕНДАН: Свеће у порти храма у родном селу патријарха Иринеја (ФОТО+ВИДЕО)
ГРАДОНАЧЕЛНИК Чачка Милун Тодоровић окупио се мештанима Видове у порти цркве у родном селу блаженопочившег патријарха Иринеја.
20. 11. 2020. у 18:56
ВАСЕЉЕНСКИ ПАТРИЈАРХ ВАРТОЛОМЕЈ: Срби да буду поносни на све што је Иринеј чинио
ВАСЕЉЕНСКИ патријарх Вартоломеј изразио је саучесће поводом смрти патријарха Иринеја и рекао да српски народ треба да буде поносан на све што је патријарх Иринеј учинио за светосавску цркву и за љубав коју је ширио.
20. 11. 2020. у 17:33
„АКО СЕ ОДРЕКНЕМО КОСОВА, ОНДА НЕЋЕМО ПОСТОЈАТИ“: Епископ рашко призренски Теодосије о упокојеном патријарху Иринеју
МНОГО бисмо могли да кажемо о нашем патријарху и њему заиста припада да буде отац свих нас на Косову и Метохији.
20. 11. 2020. у 17:25
ДОСТОЈАН ТРОНА СВЕТОГА САВЕ: Српска краљевска академија научника и уметника опростила се од патријарха Иринеја
У СРПСКОЈ краљевској академији научника и уметника, која наставља традиције те угледне националне институције која је деловала пре Другог светског рата, са болом у срцу и велигом тугом, примљена је вест о смрти његове светости, патријарха српског Иринеја, који је, како кажу, „остао за пример, за сва времена, и као монах и епископ и првојерарх Српске православне цркве, коју је водио у драматична времена“.
20. 11. 2020. у 17:19
Најновије из рубрике
ОВДЕ ЋЕ ДАНАС ПАСТИ 10 ЦЕНТИМЕТАРА СНЕГА: РХМЗ упозорава на опасну појаву - какво нас време очекује у наставку марта
НА северозападу, западу и југу Србије данас претежно облачно, местимично с кишом, а више падавина очекује се после подне и увече.
17. 03. 2026. у 10:13
КЊАЖЕВАЦ – ТУРИСТИЧКИ БИСЕР НА ИСТОКУ СРБИЈЕ
ПРЕМА подацима Регионалне агенције за развој источне Србије, Књажевац последњих година обара туристичке рекорде.
17. 03. 2026. у 10:00
НА ПЛАНИНАМА СНЕГ: Време данас тмурно, очекују се падавине у овим деловима Србије
ВРЕМЕНСКА прогноза за уторак, 17. март 2026.
17. 03. 2026. у 00:00
СЛЕДИ ДРАСТИЧАН ПРЕОКРЕТ ВРЕМЕНА: Ево шта нам доносе висински циклон и хладни фронт (МАПА)
СПРЕМИТЕ топле јакне и кишобране, јер пролећним температурама је одзвонило, бар на неко време! Познати метеоролог аматер Марко Чубрило објавио је најновију прогнозу која доноси драстичан преокрет - промену времена доносе нам висински циклон и хладан фронт.
16. 03. 2026. у 20:10
НАДЕЖДА И ЗВАНИЧНО ПОСТАЈЕ РАТНИ СЛИКАР: Улазак српске војске у Стару Србију и Македонију видела је као остварење вековне националне визије
НАДЕЖДА је током јуна 1913. боравила у Скопљу, где је срела француског новинара Жана Пелисјеа који је у свом запису оставио сведочанство о Надежди и њеном националном заносу:„По доласку у Скопље, изненадио сам се када сам у Гранд хотелу поново срео госпођицу Надежду Петровић, сликарку великог талента, познату по свом ватреном патриотизму, у шта сам се уверио неколико пута у словенским политичким круговима у Паризу.”
16. 03. 2026. у 18:00
Коментари (0)