„ИМАО ЈЕ ЈАСНЕ ЦИЉЕВЕ: БОГА, ЉУБАВ И СРБИЈУ“- Вучић држи говор над одром патријарха Иринеја
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује сахрани патријарха Иринеја, на којој је и један од говорника.

Фото: И. Маринковић
Председник Вучић од патријарха Иринеја опростио се речима:
- Једно време се завршило, само овоземаљско, време патријарха мидрости и љубави. Његова светост склопио је очи како је и живео - у миру са собом, богу и људима. Имао је јасне циљеве бога, љубав и Србију и његов бог је био бог који прашта, а љубав је била основа његове вере.
- Његова светост је склопио очи са само једном жељом да његов храм и његов сан никада не порушимо и да се у храму окупљамо у љубави и миру. Љубав је била основа вере почившег патријарха Иринеја, а његова Србија била је она коју је и сам стварао - Србија мира, Србија која разуме и која окупља.
- На много начина, он је и био и овај наш храм. Саборни, мудри, пун милости и љубави. Пред њим, нашим духовним оцем, ми се нисмо делили. Пред њим није било зависти, злобе и мржње - рекао је Вучић.
- Наш патријарх волео је бескрајно Русију, патријарха Кирила, али није био против било кога са запада.
- Захваљујући њему данас више него о било другом говоримо о јунацима са Кошара, дајемо по њима улицама име. не плашимо се да истину кажемо у лице целоме свету. Са његовим благословом обележавамо НАТО агресију, а не интервенцију како су нам у аманет оставили.
Како је рекао највећа брига му је била Косово и Метохија, поступао је рационално и хладне главе.
- Рођени Чачанин којег су сви и преко Дрине волели и поштовали. Бринуо је и са том бригом у рајско насеље је отишао и бринувши за српски народ у Црној Гори.
Иринеј је био велики патријарх, успоставио је партнерски однос са државом, који је говорио да држава треба да ради свој, а црква свој посао, нагласио је председник.
- Он има са чим да изађе пред Светог Саву, Светог Лазара и пред своје претходнике - рекао је у својој беседи Вучић.
У последњем разговору, шта је патријарх рекао Вучићу прочитајте у ПОСЕБНОЈ ВЕСТИ.
Препоручујемо

ПОДАТАК КОЈИ МНОГИ НИСУ ЗНАЛИ: Ево шта је било заједничко патријарху Павлу и Иринеју
22. 11. 2020. у 12:09

„МЕНЕ ЈЕ ЛИЧНО РУКОПОЛОЖИО ЗА ЂАКОНА“: Свештеник Светислав о патријарху Иринеју
22. 11. 2020. у 12:00

ПРВА ДУГОРОЧНА ПРОГНОЗА СТРУЧЊАКА: Ево када ће пасти снег у Србији и каква зима чека Европу
ПРЕМА првим прогнозама европских стручњака са сајта Severe Weather Europe, зиму 2025/2026 обележиће утицај слабе фазе Ла Ниње и вероватно слабији поларни вртлог. Ово значи динамичније кретање атмосферског притиска, што може омогућити хладније дане у Европи, али и у САД и Канади.
13. 08. 2025. у 09:59

ТРАМП У ОГРОМНОМ ПРОБЛЕМУ: Велики пех пред састанак са Путином на Аљасци
ПРЕДСТОЈЕЋИ састанак између председника САД Доналда Трампа и руског председника Владимира Путина у петак на Аљасци долази у време када у америчкој администрацији готово да нема искусних стручњака за Русију, пише Фајненшел тајмс.
13. 08. 2025. у 11:24

СРБИН ЧУВАО КЛИНТОНА: Бивши председник остао затечен - после свађе сазнао Ајкулино порекло: "Осећао сам да ми не може ништа" (ФОТО)
ЧОВЕК који је чувао Мадону, принца Харија, Бијонсе и Наоми Кембел потиче из старе београдске породице.
14. 08. 2025. у 07:43
Коментари (77)