ПОМЕТЊА МЕЂУ ПРОДАВЦИМА ЗБОГ НОВИХ МЕРА: Зашто радње ван тржних центара раде до 21 сат? Ево објашњења
НОВА правила о радном времену која су на снази од уторка изазвала су велику пометњу међу продавцима у трговинским објектима ван тржних центара и занатлијама.

Тржни центри празне се раније него пре / Фото Танјуг
Многи су вођени новим правилима своје продавнице затварали у 18 часова. Међутим, на основу Уредбе о мерама за спречавање и сузбијање заразне болести нове одлуке о радном времену до 18 часова односе се само на угоститељске објекате, тржне центре и кладионице.
Новим правилима нису укључене продавнице које се не налазе у оквиру великих шопинг-молова и киосци, којима се препоручује рад до 21 сат. До овог времена купце могу да примају чак и шопинг-центри у којима се у локале улази споља, а не из централне зграде. Ове мере не обухватају угоститељске објекте који достављају храну, пекаре које имају шалтере за продају, као ни теретане.
- Све радње које се не налазе у тржним центрима, попут бутика у Кнез Михаиловој улици или у Булевару краља Александра, фризера у насељу, али и многобројних занатлија, моћи ће да раде као и по претходној одлуци до 21 сат - објашњава, за "Новости", Дарко Главаш, секретар за послове одбране, ванредних ситуација, комуникације и координације односа са грађанима Града Београда. - Сви они објекти где је физички могуће ограничити број особа унутар објекта са обавезним ношењем заштитних маски могу да раде до 21 сат.
Наш саговорник додаје и да супермаркети који се налазе у склопу тржних центара могу да обављају своју делатност само ако имају одвојен улаз у свој објекат, односно, улаз којим се директно улази у супермаркет, без лутања кроз тржни центар. У супротном сви они који не могу то да омогуће врата за купце морају да затворе у 18 часова.
За позоришта и биоскопе, тачније установе културе такође важи режим рада до 18 часова, што значи да последња пројекција или представа мора да се заврши до тог времена.
ПУМПЕ И АПОТЕКЕ
СХОДНО ранијој одлуци кризног штаба, и после 21 час моћи ће да раде апотеке, али и бензинске пумпе искључиво само за продају горива, као и угоститељски објекти који раде доставу хране.
Препоручујемо

СУТРА ЗАСЕДА КРИЗНИ ШТАБ: Доносе се одлуке за Београд - на дневном реду битна тачка
22. 11. 2020. у 08:52

ВЛАДА ЋЕ ПОМОЋИ УГОСТИТЕЉИМА: Министарка Татјана Матић о новим мерама
20. 11. 2020. у 06:20

РУЉА ИЗВУКЛА БРИТАНЦА ИЗ СТАНИЦЕ И ЗАПАЛИЛА ГА: Полиција није реаговала из страха за сопствену безбедност
БРИТАНСКИ држављанин преминуо је од последица тешких опекотина након што га је, према наводима локалних медија, група људи извукла из полицијске станице и запалила на улици, јавља Скај њуз.
22. 04. 2025. у 12:01

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

Халид Бешлић "тежак" 13 милиона €, а живи од кирије - "увалио" се у кредит
"САДА изнајмљујем све и живим од кирије, тако је најбоље."
21. 04. 2025. у 18:56 >> 18:56
Коментари (1)