ВЛАСНИК ЛОКАЛА У КОМ СЕ ОРГАНИЗУЈУ "КОРОНА ЖУРКЕ": Не осећам грижу савести, на забаве долазе моћни и утицајни

28. 12. 2020. у 19:02

УПРКОС забранама организоване су велике журке у Врчину и Београду, где је полиција затворила локале на Врачару, Старом граду и Палилули. Власници се углавном бране тиме да су све епидемиолошке мере испоштоване, иако се према бројним снимцима који круже друштвеним мрежама може закључити да то углавном није случај.

ВЛАСНИК ЛОКАЛА У КОМ СЕ ОРГАНИЗУЈУ КОРОНА ЖУРКЕ: Не осећам грижу савести, на забаве долазе моћни и утицајни

Фото: Т. Ћирић

Ко је то повлашћен да може да "партија" док је то свима осталима забрањено, какав је провод на корона журкама и да ли се власницима исплатии да ризикују, за МОНДО је одговорио власник популарног локала у центру Београда.

Искусни угоститељи који су изградили имиџ и имају своју клијентелу, могу себи да приуште ризик од тога да добију казну, ако знају да им се то финансијски исплати, каже Ж.М. (42) власник локала који није желео да открива свој идентитет.

- Чак и ако је локал у центру града, постоје начини да ради и да то споља остане мање-више неприметно. То се ради тако што се стављају завесе, улаже се у звучну изолацију, нема централног светла ни прејаке музике. Ако квадратура допушта, журка се премешта у просторије које су раније билле „позадинске“ или још боље, подрумске. Све што није приметно са улице, долази у обзир - каже Ж.М.

Како каже, у "јаке“ локале долазе многи људи који су моћни и утицајни, због чега је власник сигуран да неће имати проблема.

- То су журке на којима певају неки од наших познатих естрадних личности, иако не могу да изговорим имена. Наравно, ту не може да се уђе без листе званица и провере. Никоме није у интересу да се тако нешто открије, због чега се строго води рачуна. Не прави се гужва на паркингу, не долази се у великим групама, улази се на споредни улаз и улази се на телефонски позив - каже власник локала.

Чак и када није у питању утицајна клијентела, власници кафића и клубова који крше мере и раде у време пандемије, неће да приме било кога и воде рачуна ко су им гости, јер не желе да ризикују посао.

Важно је да све буде дискретно и да функционише по систему препорука. То значи да се тачно зна ко је са киме дошао. Осим казне, ниједан локал неће да ризикује ни да дође на лош глас, да испадне како „шири корону“.

Дешавало се да конкуренција пријави да локал ради, али градски угоститељи су сада веома солидарни. Ипак, све то падне у воду када се гости снимају и када све заврши на друштвеним мрежама“, каже власник.

Како каже, гости углавном тврде да провод никада није био бољи, јер су "жељни свега“.

- Као у ратна времена, људима треба опуштање и забава. Нико их на то не тера, сами се одлучују шта желе или не желе. Атмосфера је приснија него у нормалним околоностима, нема велике гужве и сви имају осећај саучесништва - каже Ж.М.

Према његовим речима, не осећа грижу савести јер је свако ту на сопствену одговорност и зна шта ризикује.

- Не видим због чега је ово већи ризик од одласка у супермаркете и чекања у редовима. Ми угоститељи проглашени смо за легла заразе, али мислим да се показало да то није случај. Уз то, велики број људи који долази је већ прележао корону и сматрају да немају чега да се плаше. Ја мислим да се треба чувати, али не само у нашим локалима, него и иначе, на било ком другом месту подједнако - сматра овај угоститељ.

(Мондо.рс)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.

07. 11. 2025. у 14:04

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.

09. 11. 2025. у 13:28

Коментари (6)

ХИТ У ХРТКОВЦИМА: Погледајте шта пише на кући Војислава Шешеља (ФОТО)