ВЕСИЋ НАКОН САСТАНКА КРИЗНОГ ШТАБА: Дуго се водила расправа око нових мера, премијерка Брнабић изнела компромис за викенд

26. 02. 2021. у 11:02

ЗАМЕНИК градоначелника Беоргада Горан Весић потврдио је да је јутрос на Кризном штабу одлучено да се за викенд ради до 14 часова.

ВЕСИЋ НАКОН САСТАНКА КРИЗНОГ ШТАБА: Дуго се водила расправа око нових мера, премијерка Брнабић изнела компромис за викенд

Фото Танјуг

Наводи да је премијерка Ана Брнабић изнела компромисно решење између предлога медицинског дела штаба и предлога Града Београда.

- Разговарали смо о аргументима о предлогу медицинског дела кризног штаба да се не ради за викенд и наредних пет дана, као и о предлогу Града Београда да се стриктније поштују мере и да се посебно обрати пажња на скијалишта и планине који су прави извор заразе и због којих имамо и повећан број оболелих. Дуго се водила расправа, а Град Београд, односно ја лично залагао сам се за поштовање постојећих мера, али и за то да се не затварају раније кафићи и ресторани - каже Весић.

На крају је, додаје, премијерка Брнабић изнела свој предлог, који је и прихваћен.

- Премијерка је уложила огроман напор и предложила је компромисно решење да за овај викенд сви ресторани и кафићи раде само до 14 сати, то се односи и на тржне центре, а да после 14 сати раде само апотеке, бензинске пумпе, достава хране и прехрамбене продавнице. То је порука грађанима да сви имамо израженији ниво одговорности, да би биле могуће релаксације мера у будућности. Захвални смо премијерки јер није све потпуно затворено, пошто би то било погубно за привреду и не би имало смисла - рекао је Весић.

Наводи да Град Београд не може да каже да је задовољан одлуком, али је подржан овај компромис.

- Имамо веру да, не да неће бити поновног скраћења, него да ћемо веома брзо да разговарамо и о продужењу радног времена - закључио је заменик градоначелника Београда.

(Курир)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.

05. 06. 2025. у 17:05

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.

07. 06. 2025. у 11:30

Коментари (0)

А ПОСЛЕ СИЛНИХ СКАНДАЛА У ТИРАНИ: Храбра Србија издржала срамне испаде Албанаца у борби за Светско првенство у фудбалу!