БРОЈ ДЕЦЕ МЕЂУ ПАЦИЈЕНТИМА АЛАРМАНТНО РАСТЕ: Др Кисић о старосној структури оболелих- већина оболелих радно активно становништво
ДР Дарија Кисић Тепавчевић је на данашњој конференцији за медије Кризног штаба открила тренутну старосну структуру оболелих од корона вируса у Србији.

Фото: Принтсцрее
- Обично 60 одсто пацијента се налази у узрастној групи од 20 до 60 година. Видимо да је то радно активно становништво које се највише креће и долази до највише контаката - објаснила је.
Нагласила је да расте број деце код којих је потврђен корона вирус, често са блажим клиничким сликама.
- У данашњој струкутури свих потврђених случајева 8 одсто је било узраста од 10 до 20 година. Према епидемиолошким истраживања већина заражавања се десило ван школске средине - објаснила је.
Др Кисић Тепавчевић је истакла да већ неколико месеци уназад најстарији грађани су показали пример понашања. Већ месецима је њих најмање у укупној структури.
(Телеграф)
Препоручујемо

"БРИНЕ МЕ БРОЈ УМРЛИХ" Др Пелемиш: Поједине болнице се враћају у ковид систем
26. 02. 2021. у 15:37

"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Ево до кад ће радити фризерски и козметички салони
26. 02. 2021. у 09:25

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић
ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.
07. 06. 2025. у 11:30
Коментари (0)