МИНИСТАРКА КИСИЋ-ТЕПАВЧЕВИЋ: Мере у геронтолошким центрима дале резултат

Танјуг

01. 03. 2021. у 16:25

МЕРЕ у геронтолшким центрима донеле су резултат у борби против вируса корона, изјавила је данас министарка за рад Дарија Кисић Тепавчевић.

МИНИСТАРКА КИСИЋ-ТЕПАВЧЕВИЋ: Мере у геронтолошким центрима дале резултат

Фото: Танјуг/Раде Прелић

Она је у Палати Србија, где су уручене награде добитницима конкурса Ј=ДНАКИ и фото-конкурса "Србија без баријера", а поводом Међународног дана инвалидских колица, поручила да је у геронтолошким центрима забележен пад учесталости оболевања од вируса.

"Од почетка године је повољнија епидемиолошка ситуација и од првог дана када смо започели вакцинацију то су нам биле приоритетне групе. Значајан број особа у геронтолошким центрима је добио обе дозе вакцине против ковида", рекла је Кисић одговарајући на питање новинара.

Подсетила је да су од пре две недеље почеле посете у строго контролисаним условима.

"Ту не можемо да будемо много флексибилни, имамо препоруке када су могуће посете њихових сродника.Такође, израдили смо препоруке за излазак у одређеном временском интервалу за све кориснике који су добили обе дозе вакцине. Морамо да будемо изузетно опрезни", поручила је Кисић.

Истакла је да је поносна на стрпљење и одговорност које су показали штићеници у старачким домовима.

"Овде видимо да су мере дале ефекте, поготово што геронтолошке центре снабдевамо и антигенским тестовима, што је значајно допринело побољшању ситуације", рекла је она.

У прилог иде и топло време, тако да ће посете бити могуће и на отвореном, додала је.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.

14. 10. 2025. у 13:06

ПАЦОВИ ПОБЕГЛИ Како је Павковић говорио после хапшења у Сабљи: Најстрашнији је затвор у отаџбини! Војска са атентатом на Вука нема ништа

"ПАЦОВИ ПОБЕГЛИ" Како је Павковић говорио после хапшења у Сабљи: "Најстрашнији је затвор у отаџбини! Војска са атентатом на Вука нема ништа"

НЕКАДАШЊИ начелник Генералштаба Војске Југославије генерал Небојша Павковић преминуо је данас у Београду, у 79. години.

20. 10. 2025. у 18:59

Коментари (0)

СВЕТСКИ ДАН ШТЕДЊЕ ЕНЕРГИЈЕ: Да живимо у складу са природом