НАГРАДЕ НАЈБОЉИМ ПРОНАЛАЗАЧИМА: Стогодишњица Завода за интелектуалну својину

Д. Б. М.

22. 03. 2021. у 15:22

ПОВОДОМ обележавања стогодишњице Завода за интелектуалну својину Србије, ова институција отворила је конкурс за такмичење за доделу награда Светске организације за интелектуалну својину (WIPO) за протеклу годину у четири категорије такмичења.

НАГРАДЕ НАЈБОЉИМ ПРОНАЛАЗАЧИМА: Стогодишњица Завода за интелектуалну својину

Фото архива

- Са радошћу позивам све домаће проналазаче, ауторе и компаније који свој углед граде на регистрацији права интелектуалне својине, или на стваралаштву, да се до 29. марта пријаве на конкурс за доделу награда Светске организације за интелектуалну својину - рекао је Владимир Марић, директор Завода. - Промоцијом конкурса охрабрујемо домаће компаније и појединце да штите права интелектуалне својине јер ће тако бити успешнији и конкурентнији у тржишној утакмици.

Ово такмичење, које се организује са циљем промовисања креативности и значаја заштите интелектуалне својине за развој савремене економије и друштва, одржава се под покровитељством WIPO у категоријама проналазача или групе проналазача за патент (WIPO Medal for Inventors), правних лица за регистрован индустријски дизајн (WIPO IP Enterprise Trophy), аутора за монографско дело или студијску изложбу у области друштвено хуманистичких наука (WIPO Medal for Creativity), и ученика или групе ученика средње школе за проналазак (WIPO Schoolchildren"s Trophy).

Пријаве за конкурс могуће је слати најкасније до 29. марта 2021. године, а детаљан опис критеријума, формулари и правила слања налазе се на сајту Завода за интелектуалну својину (https://www.zis.gov.rs/pocetna.281.html?newsId=2582).

Награде ће бити додељене 26. априла 2021. године, на дан који је WIPO установила као Светски дан интелектуалне својине.

Заштита интелектуалне својине има дугу традицију у Србији. Њени почеци потичу још од 20. марта 1883. године, када је Краљевина Србија била једна од свега 11 земаља потписница Париске конвенције за заштиту индустријске својине, која представља један од првих међународних споразума у области интелектуалне својине. Данас ова конвенција окупља 177 држава.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ

ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ

О НЕКАДАШЊЕМ загребачком надбискупу Алојзију Степинцу (Брезарић, 1898 - Крашић, 1960) и његовој улози у Независној Држави Хрватској током Другог светског рата, објављен је у Републици Хрватској огроман број историографских и хагиографских књига, зборника радова, фељтона, чланака, али не и његов дневник у пет књига, који је водио од 30. маја 1934. до 13. фебруара 1945. године.

15. 12. 2024. у 13:55

ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије немогућа мисија у квалификацијама за Светско првенство?

ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије "немогућа мисија" у квалификацијама за Светско првенство?

Фудбалска репрезентација Србије играће у групи К са Енглеском, Албанијом, Летонијом и Андором у оквиру квалификација за Светско првенство 2026. али је селекција "горди албиона" нешто што ће представљати највећи проблем изабраницима Драгана Стојковића Пиксија. Не само због квалитета, већ и због нечег другог.

14. 12. 2024. у 13:16

БИЛА САМ ТРУДНА, А ОН ЈЕ БИО ГРУБ: Камера забележила Нолетову и Јецину свађу - снимак изненадио све

БИЛА САМ ТРУДНА, А ОН ЈЕ БИО ГРУБ: Камера забележила Нолетову и Јецину свађу - снимак изненадио све

НОВАК и Јелена Ђоковић у емотивној вези су од 18. године, што значи да су пола живота провели заједно. Важе за један од најскладнијих парова, али и код њих се дешавају несугласице.

15. 12. 2024. у 12:00

Коментари (0)

ЂОКОВИЋ ТАЈ ТРОФЕЈ НИКАДА НИЈЕ ОСВОЈИО, ФЕДЕРЕР ЧАК 13 ПУТА: Овај пут признање отишло у руке Новаковог пријатеља (ВИДЕО)