БОЉИ УСЛОВИ ЗА УЧЕЊЕ: Сређени амифитеатри и кабинети на Машинском факултету
Да би студентима омогућио што боље услове за учење и рад Машински факултет у Београду је почетком ове године опремио велики Амфитетар А најсавременијом презентационом опремом.
машински факултет
Будући да се у овом амфитеатру изводе предавања током којих се приказују цртежи машинских конструкција који садрже мноштво детаља, опрема је морала да задовољи највише стандарде када је реч о квалитету слике.
У оквиру видео презентационог система инсталиран је Sony VPL-FHZ131 ласерски пројектор, као и моторизовано платно. За разлику од модела са лампом, ласерски пројектор ради без губитка у снази осветљаја што је од велике важности за целодневна предавања.
Пројектор се одликује изузетно великим ленс схифт-ом, што га чини погодним за пројекције са било које позиције у амфитеатру или са друге локације на факултету.
Позиције објектива се могу и снимити, чиме се смањује додатно време за подешавање када се позиција пројектора мења. Такође, сређена је и свечана сала, где се одржаавају стручни скупови, конференције, презентације и предавања и опремљена професионалном опремом, која својим перформансама омогућава несметано коришћење током читавог дана.
Током прошле године, у рачунарским учионицама стари компјутери су замењени новим. У појединим учионицама је инсталиран и додатни број нових рачунара, док је у једној реконфигурисан одређени број старијих компјутера. Реч је о укупно 100 потпуно нових рачунара и 20 реконфигурисаних компјутера. Поред тога, адапитрана су два амфитеатра на другом спрату. Досадашње, нефункционално осветљење у том простору замењено је лед расветом, а на прозорима су постављене даљински управљане завесе, што у великој мери олакшава праћење наставе и пројекције наставног садржаја.
ПУТИН О ИСПОРУЦИ "ТОМАХАВКА": Ако Украјина нападне оружјем дугог домета, одговор ће бити запањујући
АКО Украјина покрене нападе оружјем дугог домета на Русију, одговор ће бити запањујући, изјавио је данас руски председник Владимир Путин.
23. 10. 2025. у 17:59
СТИЖЕ ЗИМА КАКВА СЕ ВИЂА ЈЕДНОМ У СТО ГОДИНА? Метеоролози одговорили на спекулације о "зими века"
НЕМАЧКИ портали су преплављени информацијама о екстремној зими, улицама прекривеним снегом и екстремним временским условима који прете земљи.
23. 10. 2025. у 17:38
СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (0)