"АКО ТАМО ОДЕМО ПОЈЕШЋЕ НАС КОРОНА": Кочовић црну зону упоредио са рупама у свемиру, па откио колико је врема потребно за имунизацију нације
ПРОФЕСОР информационих техлоногија Петар Кочовић је истакао да се у целој Европи бележи раст броја заражених, уз неколико одсупања.

Фото: Јутјуб/Принтскрин
- Србија је била у још горој ситуацији него данас. Ситуација је доста боља у односну на новембар и децембар, имамо мањи број укупно заражених, тада је било 217.000, а сада 163.000. Не ваља када нешто благо расте, благо и пада и имамо велики притисак на здравствене центре - рекао је Кочовић.
Он је црну зону упоредио са црним рупама у свемиру:
Тамо када одемо појешће нас корона, навео је Кочовић.
Кочовић је оценио да је за имунизацију нације овим темпом потребно још 235 дана.
- Ми вакцинишемо 0,21 одсто становништва дневно, а Израел је вакцинисао три пута више. Србија ће бити на 33 осто вакцинисаних за четири месеца - навео је он и подсетио да је са тим процентом кренула релаксација мера у Израелу.
Декан Медицинског факултета у Београду проф. др Небојша Лалић указује да број новозаражених стагнира на врло високом нивоу.
- Направљен је огроман напор око вакцинације, као и око премене мера, а број опет стагнира на врло високом нивоу. Нема двоумљена око вакцине. Што то дуже траје то је горе. Вакцина је цивилизацијско достигнуће, али вакцина није лек за ковид. Она ствара основу да се ковид савлада - рекао је Лалић.
Лалић је истакао да су технолоше могућности данас велике, али је и вирус изузетно компликован што је озбиљан проблем.
Врло је важно да је вакцина направљена. Штити од најтежих облика и у извесној мери од заражавња.
- Вакцина плус мере, другачије не можемо изаћи из зачараног круга. Ово није никаква нормалност и морамо предузети све да зауставимо болест - истакао је Лалић.
Доктор медицинских наука из области имунологије и хематологије, профоесор Медицинског факултате у Нишу проф. др Борислав Каменов је оценио да људи треба да уносе више витамина Д посебно људима који су уморни, нездраво се хране, хронично су болесни...
- Неки људи без обзира што је зима имају одличан ниво витамина Д и одлично су заштићени - рекао је Каменов.
Како је додао, старији изнад 60 и 70 година би требало да уносе 10.000 јединица витамина Д, а млађи 5.000.
(Пинк.рс)
Препоручујемо

ПЛАНСКА ИМУНИЗАЦИЈА СТАНОВНИШТВА У КРАЉЕВУ: Ромима од сада лакша пријава за вакцинисање
22. 03. 2021. у 12:50

ЗНАМО ДА ПАНДЕМИЈА НЕЋЕ ПРОЋИ ДО ЛЕТА: Курц јасно рекао - вакцинација је приоритет
19. 03. 2021. у 09:05

ШОЈГУ УПОЗОРАВА: Тај потез би могао довести до трећег светског рата
СЕКРЕТАР Савета безбедности Русије Сергеј Шојгу упозорио је да би увођење мировњака на историјске територије Русије могло довести до трећег светског рата.
24. 04. 2025. у 19:46

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ТРАМП ЗАСПАО И ЗАХРКАО НА САХРАНИ ПАПЕ? У њега је ушао дух "Успаваног Џоа" или то баш и није тако?
"УСПАВАНИ Доналд" на делу или баш и не?
27. 04. 2025. у 14:11
Коментари (0)