НОВЕ МЕРЕ СТУПИЛЕ НА СНАГУ: Од данас можете у кафић или ресторан, а ово су услови који морају да се поштују

05. 04. 2021. у 07:39

НОВЕ мере које је предложио Кризни штаб важиће од данас, саопштено из Владе Србије.

НОВЕ МЕРЕ СТУПИЛЕ НА СНАГУ: Од данас можете у кафић или ресторан, а ово су услови који морају да се поштују

Фото И. Маринковић

Једна од новина која је највише занимала грађане односи се на рад угоститељских објеката.

Најважније је да сви објекти и установе којима је рад дозвољен, имају јединствено дозвољено радно време од 6 часова ујутру до 22 часа.

- Угоститељским објектима са баштом од сутра је дозвољен рад искључиво на отвореном, уз поштовање свих епидемиолошких мера, које између осталог, подразумевају највише петоро људи за истим столом, уз обавезан размак од два метра између столова. Такође, забрањено је извођење сценско-музичког програма (жива музика у баштама). Кафићи и ресторани и даље могу вршити шалтерсу продају хране и пића (без обзира да ли имају или немају башту) док достава остаје дозвољена 24 сата дневно, десам дана у недељи - наведено је детаљно упутство у саопштењу Владе.

Још увек остају затворени тржни центри, као и кафићи и ресторани који немају баште, а о отварању тржних центара и евентуалним правилима под којим би они могли да почну са радом, како је најављено након последње седнице Кризног штаба, разговараће се у утотак.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.

07. 11. 2025. у 14:04

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.

09. 11. 2025. у 13:28

Коментари (0)

КАКО ДА НЕ ОСЕТИТЕ ПРАЗНИЧНЕ ТРОШКОВЕ: Телефоном до мКеш кредита ОТП банке за неколико минута