СТИГЛИ РЕЗУЛТАТИ: Ево колико ђака је положило пријемни за таленте
ПРИЈЕМНЕ испите за специјализоване гимназије и одељења положило је 6228 ученика ученика, односно 89,5 одсто оних који су приступили полагању - саопштило је Министарство просвете.

Фото Ж. Кнежевић
Први потпредседник Владе Србије и министар просвете, науке и технолошког развоја Бранко Ружић навео је да је пријемни испит протекао без неправилности.
- Драго ми је да је пријемни испут протекао у најбољем реду. Желим да похвалим напор и труд свих ученика који су марљиво учили и вежбали у овим по много чему специфичним околностима, као и рад њихових наставника. Желим свим ученицима да упишу жељене школе - поручио је министар.
Од 1.011 ученика који су полагали пријемни за упис у средње музичке школе њих 950 је положило што је 94 одсто.
Пријемни испит за одељења за надарене за сценску и аудио визуелну уметност положило је 163 ученика, од 176 колико је полагало, односно 92, 6 одсто.
Од 78 ученика колико је полагало пријемни испит за одељења за надрене за физику положило је 72, што је 92, 3 одсто.
За билингвална одељења пријемни испит полгало 670 ученика, а положило 616, што је 91, 9 одсто.

ШОК ОТКРИЋЕ, ЕВО КО ВОДИ ОБОЈЕНУ РЕВОЛУЦИЈУ У СРБИЈИ! Вучићевић разоткрио блокадерско-криминалну хоботницу, у све умешан ректор Ђокић!
ГЛАВНИ уредник Информер ТВ Драган Ј. Вучићевић открио је шокантне податке о медијско-политичкој, блокадерској криминалној хоботници која се крије иза покушаја изазивања грађанског рата у Србији.
20. 07. 2025. у 15:05

ШОК ПРИЗОР НА ЕВЗОНИЈУ: Човек стигао на границу у ово време, нема живе душе! Ево када да кренете пут Грчке
ЛЕТЊИ одмор за многе грађане Србије и региона започиње у бескрајном реду на граничном прелазу Евзони, на улазу из Северне Македоније у Грчку.
20. 07. 2025. у 11:15

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)