СРБИЈА НА ЗЕЛЕНОМ ПУТУ: Држава почиње више да улаже у заштиту вода и ваздуха
ДО краја године Србија ће почети изгардњу постројења за третман отпадних вода у 28 градова и општина. Процењује се да је, само да бисмо у управњању водама сустигли европски стандард, потребно да уложимо шест милијарди евра.

Фото: Танјуг
Истовремено Влада, како је најавила премијерка Ана Брнабић на конференцији "Зелена индустријска политика", ради и на унапређењу квалитета ваздуха. УЗ подршку Европске банке за обнову и развој, почиње замена енергената у системимаа централног грејања која још користе она фосилног порекла.
- Три су кључна приоритета ове Владе - истакла је Ана Брнабић. - То је заштита квалитета ваздуха, третман отпадних вода и управљање чврстим отпадом. Ту видимо највеће последице неинвестирања и зато је важно да Влада ради у партнерству са европским организацијама да бисмо постигли резултате колико може брже. А потребне су деценије да би се видели резултати. Ићи ћемо у пројекте унапређења квалитета ваздуха у градовима и општинама у којима је најугроженији због фосилних горива. Ради се на замени у Крагујевцу, а биће замењени и у Косјерићу и Ваљеву.
Прошле године је усвојена Зелена агенда и за Запдни Балкан, која је наставак европског зеленог договора. Европи је циљ да за 30 година постане климатски неутрална. Тај задатак је и пред Србијом.

МОНСТРУОЗНО! Овај хоће да влада Србијом! Жене му криве кад их неко силује или пребије!
ВУК Нектаријевић, студент блокадер са Машинског факултета у Београду, који је тобож бициклом ишао у Стразбур, има у најмању руку проблематичне ставове.
20. 04. 2025. у 14:35

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ОТВОРЕН ХРИСТОВ ГРОБ Ево шта су нашли: "Колена су ми клецала, нисам то очекивао - вековима је био затворен" (ВИДЕО)
"АПСОЛУТНО сам задивљен. "
19. 04. 2025. у 08:39
Коментари (0)