НИШТА ОД РУШЕЊА НЕЛЕГАЛНОГ ОБЈЕКТА НА ПАНЧИЋЕВОМ ВРХУ: Избетонирали и терасу, па уместо багера сад чекају госте
САДА већ чувена, нелегална кафана на Панчићевом врху по свој прилици биће спремна за предстојећу зимску сезону.

Тренутно, Фото Твитер Копаоник
Мајстори су ових дана завршили и избетонирали терасу, чиме су само "зацементирали" сопствену одлуку да од рушења неће бити ништа. Надлежни их ни овог пута нису зауставили.
Објекат је и даље далеко од оног за шта постоји дозвола, а то је привремени ски-бифе од 150 квадрата. Власници локала на врху једне од најлепших планина у Србији, објекат су "тапацирали" дрветом, не би ли личио на брвнару, али темељи су дубоко укопани, а кафана је саграђена од сипорекса и бетона.

Некад, Фото Н. Скендерија
Више од три године држава се натеже са инвеститорком Снежаном Митковић око спорног здања. Решења за рушење нису много помогла, јер су се у једном моменту тадашња министарка грађевине Зорана Михајловић и њен колега из МУП Небојша Стефановић, спорили око тога да ли ће инспекција добити асистенцију током рушења или не. Оно никада, међутим, званично није обављено, осим што је инвеститорка почела сама да руши, тачније да прекраја објекат. Кад је "скраћен" за други спрат и поткровље, самоиницијативно рушење је стало.
У Министарству грађевине јуче нисмо могли да добијемо одговор због чега објекат није срушен и да ли је то порука државе да нелегални објекти могу најнормалније да се граде. Уз то, на Копаонику није спорна само кафана на врху Панчића, већ и неких тридесетак објеката, подигнутих тик уз стазу, јер превазилазе габарите малих и монтажних "ски-бифеа", за које постоје дозволе.

Рушење, Фото Танјуг
Председник Грађевинске коморе Горан Родић не верује да је држава немоћна да изађе на крај са нелегалним градитељима.
- Наравно да држава има моћ да реши тај проблем, али изгледа да једноставно неће - каже Родић.
- Неко има привилегију да гради у строго заштићеној зони. То су приватни инвеститори.
Дивље грађен објекат не би смео ни да постоји, а камоли да се размишља да ли ће добити и струју. Не сме да се ради без папира. То угрожава безбедност у читавој околини. Кад се дивље гради, не води се рачуна о гасним инсталацијама и сличним стварима. То мора да се санкционише. Не би смео ни да почне радове, а не да их доведе до краја.
ОДАКЛЕ ИМ СТРУЈА?
СТРУЧЊАЦИМА који се баве грађевином није јасно на који начин ће овај локал моћи да ради, тачније ко ће им дати струју и воду. Да ли ће "легално" да је уведу или ће, пак, користити агрегат, као и током лета 2018. године, док је "чекао" рушење. Управо због нелегалног давања струје приликом изградње овог објекта генерални директор "Скијалишта Србије" Дејан Ћика добио је кривичну пријаву Министарства грађевинарства. За злоупотребу службеног положаја пријаву је добио и контроверзни бивши председник општине Брус Милутин Јеличић Јутка.

РУЉА ИЗВУКЛА БРИТАНЦА ИЗ СТАНИЦЕ И ЗАПАЛИЛА ГА: Полиција није реаговала из страха за сопствену безбедност
БРИТАНСКИ држављанин преминуо је од последица тешких опекотина након што га је, према наводима локалних медија, група људи извукла из полицијске станице и запалила на улици, јавља Скај њуз.
22. 04. 2025. у 12:01

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

Халид Бешлић "тежак" 13 милиона €, а живи од кирије - "увалио" се у кредит
"САДА изнајмљујем све и живим од кирије, тако је најбоље."
21. 04. 2025. у 18:56 >> 18:56
Коментари (10)