РАСТЕ ТРАЖЊА ЗА КРЕДИТИМА: Анкета Народне банке Србије
НАРОДНА банка Србије објавила је Анкету о кредитној активности банака у последњем кварталу прошле године, а подаци су прикупљани од 10. до 24. јануара 2022. године из 21 банке које послују у нашој земљи.
Фоот: Новости
Према мишљењу банака, тражња привреде и становништва за кредитима наставила је да се повећава, а даљи раст очекује и ове године. Банке су оцениле да су кредитни стандарди становништву ублажени и да се то првенствено односило на динарске кредите, док су стандарди на девизно индексиране кредите остали непромењени. Запажено је да су пооштрени стандарди по којима су одобравани кредити привреди у девизама, док су стандарди за динарске кредите остали непромењени.
Већи број банака изјаснио се да је тражња за динарским кредитима повећана у већој мери у односу на девизно индексиране кредите, као и за дугорочним у односу на краткорочне кредите. Истовремено, тражња пољопривредника за кредитима је смањена, што јевероватно последица деловања сезонских фактора.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је "дубока операција" - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година
ЗАПАДНИ медији и стручњаци данима уназад предвиђају да би се полуострво Крим могло вратити под украјинску контролу, јер је Украјина прекинула руске линије снабдевања.
06. 06. 2026. у 08:59 >> 08:59
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)