ИСПЛАЋЕНО СВИХ 492 РАДНИКА ФИЈАТА Брнабић: Све у складу са договором који су постигли са Вучићем
ПРЕДСЕДНИЦА Владе Србије Ана Брнабић изјавила је јутрос да је свих 492 радника Фијата добило отпремнине потпуно у складу са договором који су постигли са председником Александром Вучићем, а то значи по 490 евра, односно 93.000 динара по години стажа и додала да су они у ствари и били технолошки вишак, док је осталих 1550 радника потребно Стелантису.

фото: TANJUG/ STRAHINJA ACIMOVIC/ nr
- Ради се о томе да ли они желе да пристану да иду у иностранство, јер то је начин да их у међувремену, док не почне да се прави електрични модел, дакле у наредних 18 или највише 24 месеца Стелантис задржи. Они имају гарантован посао када се врате - рекла је премијерка гостујући на ТВ Прва.
Додала је да је влада за њих добила и додатну понуду од стране Стелантиса, а то је оно што су радници тражили и раније, а подразумева да три месеца раде у иностранству, а месец дана да буду у Крагујевцу.
Према њеним речима, радници имају још недељу дана да се изјасне желе ли да иду у иностранство на начин да су тамо укупно 18 или 24 месеца и да добијају бонусе или три плус један месец, а да и даље добијају бонусе, с тим да је број рата смањен у односу на то како иду.
Истакла је да то колико ће они тамо остати зависи од тога колико ће брзо почети да се праве аутомобили у Крагујевцу.
БОНУС ВИДЕО - ПОЧАСТ ЗА ПРЕДСЕДНИКА: Плакета захвалности за Вучића на Росуљама

(МАПА) ЖЕСТОКЕ БОРБЕ КОД ПОКРОВСКА: Пуца украјинска одбрана, фронт је постао "пакао"
НА ФРОНТУ код Покровска поново се воде жестоке борбе. То подручје постало је епицентар руских напада, а украјински медији и војска описују ситуацију као изузетно тешка.
14. 05. 2025. у 08:43

АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ ОТКРИВАЈУ: Русију ће на преговорима у Истанбулу представљати ова два званичника
ВИСОКИ бивши званичник Кремља, који је желео да остане анониман због осетљивости теме, рекао је да ће Русију на предстојећим преговорима у Истанбулу представљати министар спољних послова Сергеј Лавров и саветник председника за спољну политику, Јуриј Ушаков, објавио је лист Вашингтон пост.
14. 05. 2025. у 09:19

"ЈА НЕ МОГУ ДА НАСТАВИМ БЕЗ ТЕБЕ" Потресна објава Наташе Нинковић: "Ово је најусамљенији дан мог живота" (ФОТО)
НЕМА дана кад не мисли на своју мајку...
14. 05. 2025. у 11:32
Коментари (22)